Le Mans’ı Kazanan XJR-9 LM’e Gönderme Yapan Jaguar F-PACE SVR Edition 1988 Tanıtıldı

Le Mans’ı Kazanan XJR-9 LM’e Gönderme Yapan Jaguar F-PACE SVR Edition 1988 Tanıtıldı

Jaguar, otomobil üreticisinin SV Bespoke bölümü tarafından hazırlanan F-PACE SVR modelinin sınırlı sayıda üretilecek bir versiyonunu yarattı. 5 litrelik süperşarjlı V8 motorla çalışan otomobilden dünya çapında yalnızca 394 örnek sunulacak.

Edition 1988 ibaresi, efsanevi XJR-9 LM’nin 1988’de kazandığı 24 Saat Le Mans yarışına işaret ederken, üretim adedi olan 349 ise tamamladığı tur sayısına gönderme yapıyor.

Görsel olarak, yalnızca F-PACE SVR Edition 1988 müşterilerine sunulacak yepyeni bir renk olan Midnight Amethyst Gloss renk göze çarparken, ardında bir sürü farklı yenilik de geliyor.

Dışarıda diğer öne çıkan özellikler arasında bagaj kapağındaki Sunset Gold Satin renkteki Jaguar amblemi ve model ibareleri, ön kanat panellerinin her birinde lazerle oyulmuş Edition 1988 logosu, parlak siyah yan ayna kapakları, kaliperler, jant göbekleri, göbeklerdeki R logosu ve Şampanya Gold Satin rengindeki 22 inç alaşım jantlar yer alıyor.

Jaguar Araç Kişiselleştirme direktörü Mark Wilkes, “Edition 1988, Jaguar’ın Le Mans ödüllü spor otomobillerinin ikonik tasarımlarından ilham alan SV Bespoke ve Jaguar Design ekiplerimizle başladı. Sonuç, F-PACE SVR’yi daha da çekici hale getirirken sportif başarıyı kutlayan renklerin, dokuların ve özelliklerin kazanan bir kombinasyonudur,” dedi.

Bu sınırlı sayıda üretilen SUV’nin içinde, açık gözenekli karbon fiber kaplamalar, yarı anilin Abanoz deri döşeme ve ön panelde daha fazla Sunset Gold Satin vurgular, direksiyon simidi kolları, vites değiştirme kulakçıkları ve ısıtmalı – soğutmalı ön Performans Koltukları dikkat çekiyor.

Bu arada, Jaguar logosu ve direksiyon simidindeki korna halkasının her ikisi de Satin Black kaplamaya sahipken, aydınlatmalı eşik plakaları ve gösterge panelindeki zarif SV Bespoke ve Edition 1988 markası estetiği tamamlıyor.

Performansa gelecek olursak, bu süperşarjlı 5 litrelik V8 motor, normal F-PACE SVR’de olduğu gibi 550 hp güç ve 680 Nm tork üretiyor. Düz bir çizgide bu SUV 0’dan 100 km/s hıza 3.8 saniyede ulaşırken, maksimum 286 km/s hız yapabiliyor.

Jaguar F-PACE SVR Edition 1988, 1988 Le Mans ödüllü XJR-9 ile birlikte 24 Hours of Le Mans yarışında (8-12 Haziran) resmi prömiyerini yapacak. Ardından 23-26 Haziran tarihlerinde 2022 Goodwood Festival of Speed’de dinamik olarak ilk kez hareket halinde görülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!