Mercedes EQ’dan elektrikli scooter

Mercedes EQ’dan elektrikli scooter

Mercedes, bir İsviçre şirketinin ortaklığıyla birlikte artık e-scooter segmentinde de yer alıyor.

Micro Mobility Systems AG, EQ eScooter’ı üreten İsviçreli ortağın adı. Tasarım da geçen yıl Frankfurt’ta tanıtılan prototiple son derece benzer. Teknik ayrıntılara girmeden önce, otomobil yapımından ve servisinden daha fazla kar elde edebilecek olmasına rağmen, Mercedes’in neden bu işe girdiğini öğrenelim.

Haziran 2019’dan beri Almanya yollarında kullanılmalarına izin verilen elektrikli scooterlar, “kısa mesafeleri hızlı ve çevreye zarar vermeden kat etmenin mükemmel bir yolu. İlk veya son kilometre için özel olarak tasarlanmış “eScooter”, esnek mobilite çözümleri isteyenler için mükemmel bir arkadaştır. “diyor Alma üretici.

Satır aralarını iyi okuyan Mercedes, bu segmentte potansiyel olduğunu biliyor ancak bir Mercedes fabrikasında üretilen bir şirket içi tasarımla her şeyi yapmak istememişler. Çünkü bu araçlar için nispeten düşük talep düşünüldüğünde bu süreç onlara pahalıya mal olacaktı. Micro Mobility ile ortaklık kuran Alman otomobil üreticisi, pazarlama yöntemleriyle yeni müşteriler çekerken maliyetleri de kontrol altında tutmayı amaçlıyor.

Yüksek kaliteli malzemelerle geliştirilen ve son teknoloji ürünü bileşenlere sahip olan eScooter, 13,5 kilogram ağırlığa sahip. LG hücreli 7,8 Ah pil ile birlikte gelen bu arkadaşın arka tekerleğinde görev yapan elektrik motorunun nominal değeri 250 Watt olarak belirtilmiş. Ancak bu değer maksimum 500 Watt’a kadar çıkabiliyormuş ve 20 km/sa maksimum hıza olaşmasına olanak tanıyormuş. Sürüş menziliyse 25 km olarak belirtilmiş.

Piyasadaki çoğu e-scooter’ın aksine, Micro-Mercedes, engebeli yüzeylerde maksimum sürüş konforu için çift tekerlekte süspansiyona ve 20 santimetre çapındaki tekerlere sahip. 5.000 kilometreden daha fazla ömrü olacak şekilde tasarlandığı iddia edilen eScooter, doğal olarak otobüste, trende veya otomobillerde kolayca taşınmak üzere katlanabilir.

“Neden bir plakası var?” diyen okurlarımız olabilir; Alman kanunları, bu tür araçlar için bir plakanın yanı sıra ABE olarak bilinen bir işletme ruhsatını da zorunlu kılıyor. Kamuya açık yollarda seyahat edebilmek için yasal sorumluluk sigortası da zorunlu tutulmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!