M’in ilk elektriklisi: BMW i4 M50

M’in ilk elektriklisi: BMW i4 M50

BMW bugün elektrikli sedanı i4’ün sportif versiyonu i4 M50’nin örtüsünü kaldırdı. i ve M alt markalarının evliliğinin neticesi olan otomobil şimdiye kadar üretilmiş ilk elektrikli M otomobil olacak. En azından Alman otomobil üreticisine göre. Bizim kulağımıza safkan bir M modelinden çok bir M Performance modeli gibi geliyor.

Frozen Portimao Mavisi ile tamamlanan ve karartılmış trim ve karbon fiber eklentiler içeren BMW i4 M50, M markasının görsel zarafetini ve saldırganlığını markanın elektrikli geleceğine taşımayı vaat ediyor. M serisinin geri kalanına ayak uydurabilmesini sağlamak için, 255 hp ön ve 308 hp arka motor dahil olmak üzere iki elektrik motorundan bileşke olarak 544 hp güç ve 795 Nm tork üretecek.

Bu en yüksek değerlere, 10 saniyenin biraz üzerinde bir süre için sistemin kombine tahrik gücünü 67 hp ve torku 65 Nm artıran bir Sport Boost modu ile geçici olarak elde edildiğini ekleyelim. Aksi takdirde, birleşik çıkış 469 hp ve 740 Nm’ye geriliyor.

BMW’ye göre i4 M50, standart i4’ün 5,7 saniyesine kıyasla 3,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabilir ve 189 km/s’ye kıyasla daha yüksek şekilde 225 km/s azami hıza ulaşabilir.

Tam elektrikli dört tekerlekten çekiş ve daha güçlü motorların ötesinde, i4 M50 ayrıca bireysel olarak yapılandırılmış yaylar ve amortisörler, özel olarak tasarlanmış viraj demirleri ve ön uçta ek kule desteği ile uyarlanabilir bir M süspansiyona sahiptir.

Bataryadan bahsetmemiz gerekirse i4 M50, 11kw şarj cihazıyla 7,6 saat süren tam şarjla tahmini olarak yaklaşık 395 km sürüş menzili sunuyor. BMW, yalnızca 31 dakikada %10 şarj durumundan %80’e kadar maksimum 200kW’da hızlı şarj edebileceğinizi söylüyor.

Bu arada aracın içinde, iX’tekiyle aynı muazzam kavisli ekran bulunuyor. Performansın her zaman elinizin altında olduğundan emin olmak için vites çubuğunun yanında hala sürüş modu düğmeleri var. Koltuklar da M3 ve M4’ten ödünç alınmış, ancak burada biraz daha hafif renkler kullanılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!