Nihayet AMG Project One’ın sesini duyduk

Nihayet AMG Project One’ın sesini duyduk

Mercedes-AMG, Project ONE’ın sesinin net bir şekilde duyulduğu yeni bir video yayınladı.

43 saniye uzunluğundaki kısa video, artık tanıdık gümüş ve kırmızı kamuflajlı görünümüyle ONE’ı yolda gösteriyor. Otomobili en son Aralık ayında Sir Lewis Hamilton pilotajında böyle gördük.

O sırada Hamilton, “Yakında Formula 1 motorlu bir hiper otomobilin olacağına hala inanamıyorum” demişti. “Bu motorla 2015 yılında dünya şampiyonluğunu kazandık ve geliştirilmesinde uzun süre rol aldım. Yeni kampanyanın film çalışması sırasında Project One’ı kullanabildim ve Mercedes-AMG’nin bu projeye yatırdığı olağanüstü çabadan çok gurur duyuyorum. Bu otomobil kesinlikle benzersiz. ” dedi.

ONE’ın kalbinde, F1 otomobilini altı dünya şampiyonluğuna taşıyan aynı 1.6 litrelik V6 bulunmasından ötürü Lewis’in tanıdık olduğu bir pakete sahip. Trafiğe açık yollarda 11.000 RPM’ye kadar devir çeviren motorun 1000 hp üzerinde bir değere sahip olacağını biliyoruz.

Mercedes-AMG, otomobilin nispeten mantıklı olan elektrikli yönünü vurguluyor. F1’de olduğu gibi ONE, yüksek performans rakamlarına ulaşmak için elektrik motorlarını destek olarak kullanıyor.

Yol için F1 otomobilinin başlangıçta 2020 ortalarında piyasaya sürülmesi gerekiyordu ancak gecikmeler, kesin bir lansman tarihinin bu noktada biraz belirsiz olduğu anlamına geliyor. Ne olursa olsun, Mercedes-AMG 2,5 milyon dolarlık fiyat etiketine rağmen 250 üretim kotasının tamamını doldurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!