Porsche 992.2’nin yeni casus fotoğrafları ortaya çıktı.

Porsche 992.2’nin yeni casus fotoğrafları ortaya çıktı.

Nurburgring’in yakınlarında görüntülenen otomobilin büyük sabit arka kanadı dikkat çekiyor.

Dünya basını fotoğraftaki otomobilin makyajlı bir Porsche 911 GTS olduğundan %100 emin değil. Ancak gördüğümüz otomobil çok yüksek bir ihtimalle 992.2 911 GTS olabilir gibi görünüyor. Fotoğraflarda otomobilin arkasında büyük bir sabit kanadı olduğunu görüyoruz. Otomobilde merkezi kilitli jantlar da dikkat çekiyor ancak Turbo ve Turbo S’in yan hava girişleri bu otomobilde görünmüyor. Ayrıca 911 GT3’ün kaportası ve ön tasarımı da fotoğraftaki araçta bulunmuyor. Tüm bunlardan yola çıkarak fotoğraflardaki makyajlı 911’in bir GTS modeli olduğu tahmin ediliyor.

Bu yeni 911’in casus fotoğraflarında dikkat edilmesi gereken bir nokta daha var. Arka camdaki yuvarlak sarı etiket, bu test edilen 911’in hibrit bir otomobil olduğunu belirtiyor. Bu durum, normalde GTS’de tahmin edeceğinizden daha fazla güç olacağı anlamına geliyor.

Tasarım konusuna gelince, Porsche’nin eskilerine çok benzeyen yeni farlarını görebiliyoruz ancak bunlar yeni sinyallere ve daha farklı bir animasyona sahip olabilir. Alt kısımda da iyileştirmeler var; özellikle kare şeklinde köşe hava girişleri dikkat çekiyor. Ancak test otomobilinde kullanılan akıllı siyah bantlar muhtemelen kenarlardaki açıları gizliyor. Ortadaki ızgara daha büyük ve daha iyi soğutma sağlıyor gibi görünüyor. Bu da pil ile çalışan hibrit bir sistem için çok mantıklı olacaktır.

Kamuflajlı arka kısım, Nisan 2023’teki kameralara yakalanan test otomobili ile aynı görünüyor. Egzoz çıkışları yine merkezde ve birbirine daha yakın yerleştirilmiş. Ancak yine de test otomobiline özel bir arka kısım görüyor olabilirir çünkü her yerde hatırı sayılır miktarda akıllı siyah bant var. Arkadaki büyük sabit kanatla Porsche farklı aero paketler üzerinde denemeler yapıyor olabilir. Bu tür testleri daha önce de görmüştük ve bunlardan bazıları hiçbir zaman üretilen modelde yoktu.

İddilara göre 2023’ün son günlerinde yeni 992.2 911 ailesi ile tanışacağız.

Kaynak: Christopher Smith / uk.motor1.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!