Ferrari, yeni bir V12 otomobil üzerinde çalışıyor.

Ferrari, yeni bir V12 otomobil üzerinde çalışıyor.

Tanıtılacak yeni modelin 812 ailesinin halefi olması bekleniyor.

Yeni bir casus video, Ferrari’nin yeni bir V12 süper spor otomobil geliştirmeye devam ettiğini gösteriyor. İlginç egzoz boruları ve yüksek çıkan egzoz sesi, kaputun altında muhtemelen otomobil üreticisinin 812 Superfast’in halefi olan modele güç verecek bir V12 motoru test ettiğini gösteriyor.

Videoda, halka açık yollarda sürüş yapan test aracı ve onun inanılmaz motor homurtusu görülüyor. Test otomobilin gövdesini için ise bir Ferrari Roma kullanılmış ancak bu Roma’nın tasarımı üretimde olan Roma’ya göre biraz farklı. Muhtemelen güç aktarma organlarını yerleştirebilmek için test otomobiline daha uzun bir kaput tasarımı entegre edilmiş. Standart Ferrari Roma’nın kaputunun altında tipik olarak çift turboşarjlı 3,9 litrelikbir V8 bulunuyor. Ancak söylentiler bu test aracının bir V12 motora sahip olduğunu öne sürüyor. Ne yazık ki bu yeni güç ünitesinin ne kadar üretileceğini bilmiyoruz ancak Ferrari’nin 812 ailesinin sahip olduğundan daha güçlü bir V12 üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Ferrari 2023 yılında 4 adet yeni model tanıtacağını açıklamıştı. Bu dört modelden ikisinin tanıtımı yapıldı. Bunlar Roma Spider ve SF90 XX’idi. Yıl içinde tanıtılacak diğer iki modelin 812 ailesinin halefi, ve LaFerrari’nin halefi olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!