Porsche, 992’nin Cup versiyonun önizlemesini yaptı

Porsche, 992’nin Cup versiyonun önizlemesini yaptı

Fotoğrafta görülen prototip, Porsche’nin tek markalı serisinin düzenleneceği birçok ünlü yarış pistinin ana hatlarını kapsayan özel bir siyah-beyaz kamuflaj giyiyor. Yol modeliyle aynı olan arka aydınlatma grubu ve LED ışık şeridi sayesinde hemen tanınanabilir.

Bu bir yarış otomobili olduğundan, 911 RSR’dakine çok benzeyen, kuğu boynu dikmeleri ve geniş uç plakaları ile tamamlanmış yüksek bir arka kanat var. Bu devasa kanadı tamamlayan büyük bir “ducktail” spoyler eklenmişken, yere bastırma kuvvetini daha da artırmak için belirgin bir difüzör de görülebiliyor.

Eski 991 nesil GT3 Cup, 7.500 rpm’de 460 hp üreten atmosferik 3,8 litrelik altı silindirli boxer motora sahip. 992 modelinin bazı güncellemelerle mi yoksa tamamen yeni bir güç ünitesiyle mi geleceği henüz belli değil.

Porsche’nin frenlerde ve şaside önemli değişiklikler yapması da doğal olarak kaçınılmaz. Ayrıca takla kafesi, emniyet yakıt deposu ve yangın söndürme sistemi dahil olmak üzere bir yarışçıdan bekleyebileceğiniz tüm zorunlu güvenlik önlemleri de dahil olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!