2025 Dodge Charger yılbaşı reklamlarında ipuçları verdi

2025 Dodge Charger yılbaşı reklamlarında ipuçları verdi

Yeni Charger modeli hakkında uzun süren bekleyişin ardından, Dodge yılbaşı için yayınlanan reklamda hazırladığı illüstrasyon çizim ile tasarım hakkında bizlere genel bir fikir verdi. Dodge’un yeni otomobili, 2022 yılı Ağustos ayında tanıttığı Charger Daytona SRT konseptine benzer çizgiler taşırken ondan farklı olarak yuvarlak formlu LED ön farlara sahip olacağa benziyor. Konseptin genel çizgileri korunsa da detaylarda daha sade bir yapı gözlemliyoruz.

Charger’ın 2024 yılı sonlarında 2025 model yılı olarak satışa başlayacağı öngörülüyor. Reklamda gözüken çizimin iki kapılı olduğu ancak dört kapılı modelin de satışa sunulacağına kesin gözüyle bakılıyor. Elektrikli versiyon kesinlik kazandı fakat V8 severlere kötü haberlerimiz var zira içten yanmalı tercihi Jeep Wagoneer ve Ram 1500’de kullanılan sıralı 6 silindir Hurricane motordan yana kullanılacak. Çift turbolu bu motorun şu anda 420 ve 510 bg’lik versiyonları bulunuyor.

Yukarıda gördüğümüz Youtube reklamında ikinci sayfada, kırmızı renkli Charger’ın resmini görebiliyoruz. Alt resimdeki 2022 Dodge Charger SRT konsepti ile bunu harmanladığımızda güzel bir tasarımın bizi beklediğini anlayabiliriz. Önümüzdeki aylarda daha somut fotoğraflar ile final tasarımı görmüş olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!