Megane RS Ultime Tanıtıldı

Megane RS Ultime Tanıtıldı

İkonik önden çekişli hot hatch’in üretimi durdurulmak üzereyken, Renault Megane RS’nin gün batımına doğru yola çıkma zamanı geldi. Bunu Ultime sonekini ekleyen yeni sınırlı sayıda üretilen bir modelle kutlayacak

Peki neden Renault Sport markalı son model? Alt markanın 2021’de Alpine olarak yeniden adlandırıldığı için, “RS” logosu onunla birlikte sonlanmış olacak.

13 Ocak Cuma günü 2023 Tokyo Auto Salon’da halka gösterilecek olan yeni Renault Megane RS Ultime, Renault Sport’un kuruluş yılına saygı duruşunda bulunarak 1.976 adet ile sınırlandırılacak. Tüm kopyalar, markanın geliştirilmesine dahil olan ve Nurburgring, Spa ve Suzuka’da hot hatch ile birçok önden çekişli tur rekoru sahibi olan test pilotu Laurent Hurgon tarafından imzalanacak.

“Megane RS, Renault Sport’taki 15 yıllık çalışmamı temsil ediyor. Hurgon, Megane II faz 2’den bu yana, önden çekişli spor otomobillerde liderliğimizi sürdürmek için dinamik performansını sürekli geliştirdik” dedi. “Nürburgring Nordschleife rekorları tutku, adrenalin ve duygu dolu unutulmaz mücadelelerdir. Ve şimdi, Megane RS Ultime… Bu harika destanı taçlandıran versiyonu imzalamaktan özellikle gurur duyuyorum.”

Son Megane RS’nin öne çıkan özelliklerinden bazıları, kaput, tavan (isteğe bağlı sunroof’lu araçlar hariç), kapılar, çamurluklar ve arka tampondaki siyah şeritler ve sağ taraftaki “1976” yazısıdır. Arabada ayrıca 60 mm (2,4 inç) daha geniş ön ve 45 mm (1,8 inç) daha geniş arka çamurluklar, yan havalandırmalar, köpekbalığı yüzgeci anten, spoyler, difüzör, merkezi egzoz uçları ve RS Vision farlar bulunur. Pencere çerçeveleri, kapı kolları, logolar, çamurluk kapakları, difüzör ve çene spoyleri de siyah bir görünüme sahip.

Megane RS Ultime’ın iç kısmında, Titanyum Siyahı Alcantara döşemeye ve işlemeli “RS” monogramına sarılmış Recaro çanak koltuklar bulunur. Özel kapı eşikleri ve vites seçicinin yanındaki yapı numarasını gösteren metal plaka diğer öne çıkan özelliklerdir. Donanım açısından, 9,3 inçlik bilgi-eğlence ekranına, 10 inçlik dijital gösterge grubuna, RS yerleşik telemetriye, Bose premium ses sistemine, açılır tavana ve baş üstü ekrana bakıyorsunuz, son ikisi yalnızca solda mevcut. el sürücü arabalar. Bir dizi sürüş yardım donanımı da mevcuttur.

Güç, Megane RS Trophy ile paylaşılan, 300 ps (296 hp / 221 kW) ve 420 Nm (310 lb-ft) tork değerine sahip 1,8 litrelik turboşarjlı dört silindirli motor tarafından sağlanıyor. Bir EDC şanzıman ve Torsen mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel ve önden çekiş ile uyum içinde çalışır. Model ayrıca kırmızı kaliperli Brembo frenlere, bağımsız pivotlara sahip ön aksa, alçaltılmış Cup şasiye, dört tekerlekten direksiyona sahiptir ve Trophy R için geliştirilen Bridgestone Potenza S007 yarı kaygan lastiklerle sarılı 19 inç jantlara sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!