Rezvani Beast Kurşun Geçirmez Bir Corvette

Rezvani Beast Kurşun Geçirmez Bir Corvette

California merkezli Rezvani’nin son çılgın tasarımı Beast’e hoşgeldin diyoruz. İsim size tanıdık geliyorsa, ilk Rezvani de Beast olarak adlandırılmıştı. İlk Beast Aerial Atom’un altyapısını kullanırken, yeni Beast Chevrolet Corvette C8’in altyapısı üzerine tasarlandı. Rezvani tarzında elektrikli kapı kolları, kurşun geçirmez cam, duman perdesi özelliği ve 1.000 beygir gücüne sahip bu sıradışı otomobil, satışa sunuldu.

Rezvani, Corvette Stingray’in 6.2 litrelik V8 motoru üzerine çift turbo ekleyerek 1.000 beygir güç ve 1195 Nm tork elde etmiş. Direksiyon simidindeki paddle shift viteslerle sekiz vitesli çift kavramalı otomatik bir şanzıman kontrol ediliyor. Rezvani, Beast 0-100 km/s hıza 2.5 saniyede ulaşırken ve çeyrek mili 9.6 saniyede tamamlayabiliyor. Karbon fiber gövde performansa katkıda bulunurken, aracın ağırlığını 1.350 kg’da tutmasına yardımcı oluyor.

Dış tasarım, büyük yan hava girişleri ve çıkarılabilir tavan gibi bazı Corvette C8 ipuçlarını korurken, tampon ve çamurluklar, ‘Vette’nin keskin gövde hatlarını daha düz hatlarla büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Arka taraftaki sıralı dört egzoz ucu, agresif bir görünüm için oluştururken, aşağıda büyük bir difüzörü çevreliyor. Vahşi süper otomobil temasını tamamlayan ise kelebek kapılar oluyor. İç kısımda daha fazla Chevrolet dokusu bulunuyor, ancak Rezvani, sürücü ve yolcu koltuklarını kesen düğme sırasını ortadan kaldırmış. Üst kısımdan kesilen direksiyon simidi Formula 1’den esintiler taşıyor. Rezvani logosu, Corvette ambleminin yerini alırken, gösterge panelinin biraz garip görünen yeni döşemesini görebiliyoruz.

James Bond olmak isteyenler için, isteğe bağlı 45.000 USD’lik “007” paketi gaz maskeleri, termal gece görüşü, elektromanyetik darbe koruması, elektrikli kapı kolları, biber gazı püskürtücü, manyetik kilitleme cihazları, stroboskop ışıklar, sirenler, ilk yardım ve hipotermi kitleri ve bir iç telsiz sistemi içeriyor. Bir patlayıcı cihaz tespit sistemi de isteğe bağlı olarak sunuluyor fakat fiyatı belirtilmemiş. Süper otomobil için zırh da mevcut ancak size ekstra 55.000 USD’ye mal oluyor. Bunun karşılığında, dış yüzey için belirtilmemiş miktarda zırh ve kurşun geçirmez cam satın alıyorsunuz. Muhtemelen, bu Beast’in performansının büyük ölçüde düşmesine neden olacak fakat tarz sahibi bir şekilde kıyamet sonrasını yaşamanın bedeli olarak performanstan ödün vermek durumunda kalıyorsunuz.

Rezvani, Beast anahtar teslim fiyatı 485.000 USD’den başlıyor. Enteresan opsiyonlar 007 ve zırh paketlerini de satın aldığınızda, fiyat 585.000 USD’ye kadar çıkıyor. Ancak para Beast’e sahip olmanın sadece bir ön koşulu zira bu otomobilden sadece 20 adet üretilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!