Singer 300. aracını kutluyor

Singer 300. aracını kutluyor

Eski bir Rock’n Roll vokalisti olan Rob Dickinson tarafından kurulan ve bundan dolayı “Singer” ismini alan firma, kuruluşu 2009’dan itibaren Porsche 911’ler konusunda uzmanlaştı. Butik restorasyon firması Singer 300. aracını imal etti ve bunu günümüzdeki toplam 600’e ulaşan çalışanıyla birlikte kutladı.

70’li yıllarda çocukluğunda 911’e aşık olan Singer’in kurucusu Dickinson, bu olağanüstü otomobilin mirasını kutlamak amacıyla bu alanda çalışmaya başladı. Küçük bir atölye olarak faaliyete başlayan Singer, günümüzde artık ABD ve İngiltere olmak üzere iki ülkede üretim yapıyor. Hava soğutmalı 911’ler dışında başka bir otomobil üzerinde çalışmayan firma, günümüzde 30’un üzerindeki rakibinden ayrışıyor ve aralarında en büyük olma özelliğini taşıyor.

Singer’in 300. otomobili olma ünvanını taşıyan ve “Sotto Commission” olarak adlandırılan son araç, 1990 model Porsche 911 Targa üzerine tasarlanmış. Resistance Mavisi rengindeki karbon fiber gövdeye sahip otomobilin, iç döşemeleri turuncu deri ile kaplanmış. 390 bg’lik 4.0 litrelik 6 silindirli atmosferik motora sahip Singer’in güç aktarımını 5 ileri manuel şanzıman yapıyor. Atmosferik seçilen bu otomobil dışındaki turbo otomobiller ise 700 bg güç üretiyor.

“Classic Study aracılığıyla 911 sahiplerinin en üst düzey hava soğutmalı versiyona sahip olmaları için kişisel vizyonlarını takip etmelerine yardımcı oluyoruz,” diyor Dickinson ve ekliyor: “Şimdiye kadar dünya çapındaki müşteriler için 300 otomobil restore etmiş olmamız, dünyanın en önemli spor otomobiline olan sevginin bir kanıtıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!