Volvo P1800 Cyan GT, 414 bg’lik Çarpıcı Bir Restomod

Volvo P1800 Cyan GT, 414 bg’lik Çarpıcı Bir Restomod

İsveç merkezli motorsporları ekibi Cyan Racing, Volvo P1800’ü temel alan yol kullanımına uygun restomod çalışmalarına birkaç yıl önce başlamıştı. 1960’ların zarif coupe’sinden hazırladıkları ikinci otomobil belirgin bir GT karakteri taşıyor. Süreç orijinal bir P1800 satın alınmasıyla başlıyor ve projenin tamamlanması 12 ila 15 ay arasında sürüyor.

Cyan Racing, yeşil renkli bu ikinci proje otomobillerini krem rengi iç mekanıyla ABD’deki müşterilerinden birine teslim etti. P1800’ün bu taze versiyonu, uzun yolculuklarda daha iyi konfor sağlaması için daha yumuşak, tamamen ayarlanabilir bir süspansiyon ile donatılmış. İç mekan daha sessiz olması için ek ses yalıtım malzemesi ile desteklenirken, özel bir titanyum roll bar ile güvenlik arttırılmış. Aracın ağırlığı, 1000 kg’nin altında kalacak şekilde hafifletilmiş.

P1800 GT’de Volvo S60 TC1 yarış otomobilinden alınan turboşarjlı, 4 silindirli 2.0 litrelik benzinli motor kullanılmış. En yüksek ayarında 414 beygir gücüne kadar çıkabilen bu motor, standart ayarda 345 bg güç üretebiliyor. Bu güç, beş vitesli bir Holinger şanzıman aracılığıyla arka aksa yönlendiriliyor.

Motorun sürüş kolaylığına öncelik vermek üzere yeniden ayarlandığı söyleniyor. Otomobilin muhteşem gövdesi karbon fiberden imal edilmiş ve Cyan Racing’in İsveç, Göteburg’daki tesisinde montajlanmış. Cyan Racing’in hazırladığı Cyan GT ismi verilen ikinci otomobilin fiyat detayları açıklanmamış ancak bir önceki otomobillerinin 700.000 USD fiyat etiketini düşündüğümüzde GT’nin bundan aşağıda olmayacağını tahmin edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!