Rezvani’den 1300 hp gücünde yeni canavar

Rezvani’den 1300 hp gücünde yeni canavar

Rezvani, “tüm kamyonların tanrısı” olarak tanımladığı yeni Hercules 6×6’yı tanıttı.

Görünüşe göre Jeep Gladiator’ı baz alan model, Rezvani Tank’ın ayak izlerini takip ediyor ancak iki buçuk metrelik taşıma alanı ve iki arka aks da barındıryor.

Hercules ayrıca, burada görülen bronz süslemeler de dahil olmak üzere çeşitli yüzeylerde mevcut olan tavana monte LED harici aydınlatmalar, benzersiz bir arka kısım ve takla barlarıyla donatılmış. Diğer öne çıkan özellikler arasında 37 inçlik arazi lastiklerine sarılmış özelleştirilebilir jantlar yer alıyor.

Dış görünüşü oldukça ilginç olsa da, kabin yeniden giydirilmiş bir Jeep’ten biraz daha fazlası olmayı başarmış. Bunda birinci sınıf deri koltuklar ve süet tavan döşemesi içeren Nappa Deri donanımının payı son derece büyük.

Kaputun altı içinse, 285 hp üreten 3,6 litrelik Pentastar V6 dahil olmak üzere çeşitli motor seçenekleri bulunmakta. Ayrıca 260 hp üreten 3 litrelik EcoDiesel V6 da seçilebilir.

Daha egzotik bir şey arayanlar, 507 hp üreten 6,4 litrelik HEMI V8’i tercih edebilir. Bu yeterli değilse, Rezvani Dodge Challenger SRT Demon’a güç veren süperşarjlı 6.2 litrelik V8’in “yüksek düzeyde güçlendirilmiş” bir versiyonunu sunacak.

Rezvani’nin açıklamalarına göre 7 litre hacmindeki motor yeni pistonlar, eksantrik mili ve forged malzemeden üretilmiş krank ile donatılmış. Bu değişiklikler sayesinde süperşarjlı V8’in 1,300 hp güç ve 1,341 Nm tork üreteceği iddia ediliyor.

İlk üç motor seçeneği, sekiz ileri otomatik veya altı ileri manuel şanzıman ile tercih edilebilecek. Bununla birlikte, süperşarjlı 7 litrelik V8, yalnızca Ram 1500 TRX’te gördüğümüz sekiz ileri otomatik şanzıman ile gelecek.

Hangi güç aktarım sistemi seçilirse seçilsin, Hercules altı tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte gelecek. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak sürüş esnasında 6×2, 6×4 ve 6×6 sürücü arasında geçiş yapmaları mümkün olacak. Bütün bunlara ek olarak Hercules 6×6, Fox yarış süspansiyonu ve hava kilitli Dana 60 aksları ile donatılmış.

Standart model yeterince ilginç değilse, Kevlar zırh, kurşun geçirmez cam, patlamaya dayanıklı lastikler, sızdırmaz yakıt tankı, gövde altı patlama koruması ve elektromanyetik korumaya sahip bir Military Edition var. Bu versiyon aynı zamanda daha sağlam tamponlar, güçlendirilmiş süspansiyon, elektrikli kapı kolları ve sis perdesi sistemine de sahip.

Diğer önemli noktalar arasında termal gece görüş sistemi, interkom, gaz maskeleri ve olası saldırganların görüşünü engelleyen “kör edici” ışıklar yer alıyor.

Fiyatlandırma 225.000$’dan başlıyor ve Military Edition için 325.000 $’ a yükseliyor. Ancak 6.4 litrelik HEMI V8 40.000 dolara, süperşarjlı 7.0 litrelik V8 ise 249.000 dolara satıldığı için seçenekler çok fazla. Rezvani Hercules 6×6’yı özelleştirebileceğiniz bir konfigüratör bile hazırlamış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!