Bentley 2030’dan itibaren elektriğe geçecek

Bentley 2030’dan itibaren elektriğe geçecek

Bentley, 2030’dan itibaren yalnızca elektrikli otomobil satmak da dahil olmak üzere elektrifikasyon planlarında önemli bir genişletme yaptığını duyurdu.

Volkswagen Grubunun bir parçası olan Bentley, elektrifikasyon söz konusu olduğunda kardeş markalarının biraz gerisinde kaldı. Şimdi, önümüzdeki 10 yıl içinde hızlı bir geçişle açığı kapatmayı hedefliyor.

Bentley geçtiğimiz günlerde, “Beyond100” stratejisini duyurdu ve bu kapsamda tamamen elektrikli araçlar üreten bir üretici olma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Gerçekten sürdürülebilir bir lüks sunma vaadiyle Bentley, ikinci yüzyılına başlarken uçtan uca karbon nötr bir organizasyon haline gelmek için faaliyetlerinin her yönünü yeniden keşfedecek. Bu hedef, Bentley’in tüm operasyonları ve ürünleri genelinde komple bir dönüşüm programı olarak da tanımlanabilir. Model yelpazesini 2026’ya kadar plug-in hibrit veya bataryalı elektrikli araçlar sunacak şekilde güncelleyecek üretici 2030’a kadar tamamen elektrikli araçlar sunacak şekilde adımlar atacak.

Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi bu geçiş, plug-in hibrit modellerle başlayacak ve bu modellerin ikisi önümüzdeki yıl tanıtılacak.

Açıklanan stratejinin ana noktalarıysa Bentley açıklamalarına göre şu şekilde:

“Bentley, 2030 yılına kadar uçtan uca karbon nötr olmayı hedefliyor.
2030’a kadar tüm model yelpazesini elektrikli araçlara geçirme hedefi 2021’de planlanan iki yeni PHEV lansmanıyla start alacak. Fabrikanın çevreye etkisini plastik nötr hedefler de dahil olacak şekilde 2010 yılına kıyasla 2025 yılına kadar yüzde 75 azaltmayı taahhüt ediyoruz. Bu sayede de Volkswagen Grubu’nun Paris İklim Anlaşması’nda imzaladığı iki aşamalı hedefinin ötesine geçme hedefini de tam olarak destekliyor olacağız.”

Bu kapsamlı Beyond100 programı, 100 yıllık şirketin her yönünde değişikliklere yol açacak. Öte yandan Bentley, ilk tamamen elektrikli aracını tam olarak ne zaman piyasaya sürmeyi planladığını açıklamadı, ancak üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!