RIVIAN R1T’NİN ÜRETİMİ NİHAYET BAŞLADI

RIVIAN R1T’NİN ÜRETİMİ NİHAYET BAŞLADI

Bir dizi gecikmenin ardından, merakla beklenen Rivian R1T nihayet üretime geçti.

CEO RJ Scaringe, bir tweet’te “ilk müşteri aracı Normal, (Illinois)’daki üretim hattımızdan çıktı” diyerek dönüm noktasını işaret etti. Yönetici, çalışanlarını övmeye devam etti ve “bunları müşterilerimizin eline geçirmek için sabırsızlanıyorum!” dedi.

R1T’nin ilk olarak 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığı ve 2020’de piyasaya sürülmesi planlandığı için hedeflenen tanıtım tarihinden yıllar geçti diyebiliriz. Elbette, koronavirüs şirketin planlarını bozduğundan ve devlet kurumlarının nihai onayı da dahil olmak üzere çeşitli sorunlar yaratması nedeniyle birçok kez ertelendi.

Bir hatırlatma olarak, teslim edilen ilk R1T’ler 73.000 Launch Edition modeller olacak. Hepsi zaten satıldı ve kamyonetler, 20 veya 22 inç alaşım jantların yanı sıra elektrikli bir arka kargo alanı kapağı ve bir hava kompresörü ile donatılmış olarak geliyor. Alıcılar ayrıca ısıtmalı deri direksiyonun yanı sıra ısıtmalı ve havalandırmalı delikli vegan deri koltuklar bulacaklar. Diğer öne çıkan özellikler arasında Meridian ses sistemi, doğal damarlı dişbudak ahşap kaplama ve 16 inç ekranlı bilgi-eğlence sistemi yer alıyor.

Adventure ve Explore versiyonlarının gelecek yılın başlarında takip etmesi planlanıyor. Ayrıca 2022’de 10.000 dolarlık bir opsiyon olan Max pil paketinin gelmesi planlanıyor ve kamyonun menzilini 505 km’den 650 km’nin üzerine çıkarması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!