Rivian R1T, MotorTrend Yılın Kamyoneti Ödülünü kazandı

Rivian R1T, MotorTrend Yılın Kamyoneti Ödülünü kazandı

Lucid Air, MotorTrend tarafından 2022 Yılın Otomobili Ödülü’nü kazandığında övgüyle karşılanmıştı, çünkü ilk kez bir otomobil bu prestijli ödülü kazandı. Elektrikli olması sadece bir detaydı. Rivian R1T, 2022 MotorTrend Yılın Kamyoneti Ödülünü kazanarak bu başarısını tekrarladı: Üstelik bu, şirketinin ürettiği ilk modeldi.

Editörlere göre, elektrikli kamyonet altı kriterin tamamıyla (tasarımda ilerleme, verimlilik, mühendislik mükemmelliği, amaçlanan işlevin performansı, güvenlik ve değer) kolaylıkla başa çıktı. Amerikan yayını, R1T’nin arazi sürüşüyle ​​ne kadar iyi başa çıktığını ve günlük sürüşlerde ne kadar harika bir araç olduğunu zaten övmüştü.

İronik şekilde, Edmunds kısa süre önce Rivian R1T’nin şimdiye kadar test ettiği en verimsiz EV olduğunu belirtti. MotorTrend, Edmunds bundan bahsetmemiş olsaydı, bunun tersini yapardı: devasa bir ön yüzeye sahip olmasına ve uzun bir araç olmasına rağmen, R1T sadece elektrikli olduğu için hala en verimli kamyonet.

Evet, GMC Hummer EV de henüz satılık olmamasına rağmen R1T ile rekabet etti, ancak GM’nin bir elektrikli kamyon teslim etmeye yönelik ilk girişimi, özellikle verimlilik söz konusu olduğunda, EV’lerin temsil etmesi gereken şeylerin çoğuna aykırı. Çok büyük ve çok ağır olması, insanların torku ve gücü hakkında övünmelerine neden olabilir, ancak bunun menzil, taşıma kapasitesi vb. üzerinde illa ki etkisi olacaktır. 4 tonluk bir aracın etrafındaki güvenlik de diğerleri için bir endişe kaynağıdı olabilir.

MotorTrend’e göre, yaklaşık 70.000 $ ödeyebilen ve harika bir kamyonet sahibi olmak isteyen herkes, Rivian R1T ile parasının karşılığını en iyi şekilde alacak. Tıpkı Lucid Air’de olduğu gibi, elektrikli olması sadece bir ayrıntı ama önemli.

2 Replies to “Rivian R1T, MotorTrend Yılın Kamyoneti Ödülünü kazandı”

 1. Adar

  Cevap vermek

  Rivian r1t türkiyeye getirilecekmi

  1. Albayrac

   Cevap vermek

   Merhabalar, sipariş üzerine TR’ye ithali mümkündür. Saygılarımızla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!