Singer bu kez üstsüz olarak karşımızda

Singer bu kez üstsüz olarak karşımızda

964 Kasa kodlu Porsche 911’i yeniden tasarlama konusunda uzmanlaşan Singer’daki çalışanlar, yeni bir sanat eserini ortaya çıkardılar. Şubat 2022’de sunulan Turbo Çalışmasına, üstü açılabilir bir kardeş katıldı.

Hafif karbon fiber gövde üzerine Cadiz Red renginde hazırlanan üstü açık model, Mezger hava soğutmalı bir motora sahip. Elektrikli wastegate’lere sahip çift turbo tarafından desteklenen altı silindirli boxer motor, 510 beygir gücü ortaya koyuyor.

Hava girişlerinin içine entegre edilen kuru-sulu intercooler’lardan da bahsetmek gerekir. Arka çamurluktaki köpekbalığı yüzgeci, motor bölmesine soğuk hava sağlamak için tasarlanmıştır ve tüm bu gücü aktarmak için manuel şanzıman tercih edilmiştir.

930 Turbo’yu kutlayan 964 bazlı otomobil, uzun yol odaklı bir süspansiyona sahip. Müşteri bu örneği arkadan çekişli olarak sipariş etmiş, ancak Singer üstü açık Turbo’yu dört tekerlekten çekiş ile de donatabilir. ABS ve çekiş kontrol teknolojilerini destekleyen büyük boy frenler bulunur ve karbon-seramik diskler de isteğe bağlıdır.

Yenileme işlemi, ortaları ekose döşemeli siyah elektrikli ayarlanabilen koltuklar, Kara Orman – Kırmızı ahşap vurgular, kablosuz telefon şarjı, klima ve otomatik açılır/kapanır kumaş tavan ile devam ediyor.

Singer tarafından herhangi bir fiyatlandırma sunulmadı. Çünkü her restorasyon müşteri tarafından talep edilen spesifikasyona bağlı olarak farklı fiyata sahiptir. Kurucu ve yönetim kurulu başkanı Rob Dickinson, “İlk Porsche, Number 1 olarak bilinen Sport 356/1, bir cabrioletti ve yüksek performanslı, açık çatı cazibesi o zamandan beri hikayenin bir parçası oldu” dedi.

Iron Maiden’ın solisti Bruce Dickinson’ın baba tarafından kuzeni, “Uzun zamandır Singer’daki Porsche mirasının bu bölümünü kutlamak istiyordum ve bunu yakın zamanda duyurduğumuz Turbo Study’nin bir parçası olarak yapmak, başlamak için mükemmel bir yer gibi görünüyor,” diye devam etti. “Turbo Çalışması ile hedefimiz, performansını ve zarafetini yeniden tasarlarken Porsche’nin ilk süper otomobilinin müthiş heyecanını rafine şekilde sunmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!