Son RING BÜKÜCÜ: MERCEDES-AMG GT BLACK SERIES

Son RING BÜKÜCÜ: MERCEDES-AMG GT BLACK SERIES

Lamborghini, iki yıl önce Nurburgring tur rekorunu Aventador SVJ ile 6 dakika 44 saniyeyle kırmıştı. Ancak manşetten de anladığınız gibi Mercedes-AMG GT Black Series, Sir Jackie Stewart tarafından Yeşil Cehennem olarak adlandırılan yarış pistinde 1,3 saniye daha hızlı olmayı başardı.

Mercedes-AMG, pistin güncel haliyle en hızlı olmak için 6:48.047’lik süreye ihtiyaç duyuyordu. Lamborghini’nin Aventador SVJ ile rekoru kırdığı eski pist düzeni için bu süre 6 dakika 43 saniye demek oluyordu.

Ülkemizin başarılı yarış takımlarından Toksport WRT ile pistlerde yarışan Maro Engel, bu rekorun kıran otomobilin direksiyonun başındaki isimdi. 35 yaşındaki yarışçı, “Black Series’in ne kadar yere basma kuvveti ürettiği ve mutlak sınırda bile ne kadar kendinden emin ve güvenilir bir şekilde sürülebileceği gerçekten etkileyici, Affalterbach’tekilere şapka çıkarıyorum. Onların harika mühendislik becerilerini bu harika tur süresiyle gösterebildiğim için çok memnunum.” dedi.

Mercedes-AMG ayrıca, GT 63 S 4Matic+ ile “en hızlı lüks sınıf araç” için Nurburgring tur rekorunu da elinde tutuyor. Beş kapılı sedan, turu bitirmek için 7: 23.009’a ihtiyaç duydu ve önceki rekoru 2.3 saniye iyileştirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!