Stoner ve Capirossi’nin Ducati’leri satışa çıktı ancak satılamadı

Stoner ve Capirossi’nin Ducati’leri satışa çıktı ancak satılamadı

Casey Stoner ve Loris Capirossi’nin kullandıkları Ducati MotoGP yarış motosikletleri, Shuttleworth Koleksiyonu’ndaki Iconic Müzayede İlkbahar Motosiklet Satışı’nda toplamda 700.000 sterline kadar satılması bekleniyordu.

2003 Desmosedici GP3 modeli, o yılın şampiyonası sıralamasında ikinci olan ve Loris Capirossi’nin yarıştığı motosikletin £250.000 ila £300.000 arasında bir fiyat aralığında alıcı bulması bekleniyordu. Casey Stoner’ın 2007 yılında MotoGP şampiyonluğunu kazandığı GP7’sinin ise £350.000 ila £400.000 arasında bir fiyat aralığında satılması umuluyordu.

GP3, Ducati’nin modern MotoGP sınıfındaki ilk sezonunda yarıştı, Stoner’ın GP7’si ise günümüzde bildiğimiz serideki ilk büyük ödülü olan dünya şampiyonluğunu işaret ediyor. 799 cc motoru yaklaşık 200 beygir gücünde olan bu motosiklet, Avustralyalı pilotu o sezon Borgo Panigale takımıyla 10 kez yarış zaferine ve dört kez podyuma taşıdı.

Iconic Müzayede Müdürü Mark Bryan: “Motosikletler için en önemli açık artırma organizatörlerinden biri olmayı son üç yılda başardık. Birçok dünya rekoru ve harika katalog seçimleriyle, ciddi koleksiyonerlerin satmak veya almak istediklerinde ilk seçenek haline geldik” diyor.

Açık artırma firması, Aralık 2023 itibarıyla 30’dan fazla ülkedeki müşterilerine 5700’den fazla motosiklet ve araç satarak, toplam satışlar 286 milyon sterlinin üzerinde bir satış hacmi yakaladı.

Grand Prix motosikletleri, Bedfordshire’daki bir mekanda geçtiğimiz ay satışa çıktılar ancak bu motosikletlerden her ikisi de alıcı bulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!