Tam elektrikli Porsche 718’in ilk casus fotoğrafları ortaya çıktı.

Tam elektrikli Porsche 718’in ilk casus fotoğrafları ortaya çıktı.

2025 yılında satışa sunulması beklenen tam elektrikli Porsche 718’in ilk casus fotoğrafları ortaya çıktı. İlk ortaya çıkan bu casus fotoğraflar sayesinde Elektrikli 718’nin nasıl bir iç tasarıma sahip olacağını artık daha net bir şekilde tahmin edebiliriz.

Porsche tarihindeki ilk tamamen elektrikli 718 Boxster 2025’den önce piyasaya sürülmeyecek ancak farklı şartlar altında test edilen çok sayıda üretim öncesi prototipi yollarda görüldü. Bugün, sıfır emisyonlu bu spor otomobilin iç mekanını neredeyse hiç kamuflaj olmadan gösteren ilk casus fotoğraflarını görüyoruz.

Fotoğrafları incelediğimizde gözümüze ilk çarpan kısım direksiyon simidinin arkasında yer alan tamamen dijital gösterge paneli oluyor. Bu dijital gösterge panelinde bazı sürüş bilgilerinin yer aldığını görüyoruz. Casuslara yakalanan bu 718 EV prototipinin bataryası yüzde 53 dolu ve tahmini olarak 125 kilometrelik bir menzili kaldığını gösteriyor. Tasarımda yer çift ekranlı bir düzenin olması muhtemelen kimse için sürpriz olmamıştır. Bu fotoğraf sayesinde Porsche’nin 718 EV’de de Taycan’dan alıştığımız multimedya ekranına benzer bir ekran kullanacağını görüyoruz.

Biraz da otomobilin orta-alt konsolundan bahsedelim. Öncelikle bu tasarımın modelin nihai iç tasarımı olmadığını belirtelim. Sonuçta bu bir prototip ve sadece test sürüşlerine çıkan bir otomobil. Orta ekranın altında beş adet fiziksel tuş olduğunu görüyoruz. Bu fiziksel tuşların altında havalandırma menfezlerini ve iki adet USB Type C şarj bağlantı noktasını görüyoruz. Aşağıdaki düz bir alanda, kapasitif dokunmatik düğmeler gibi görünen kontroller yer alıyor. Yine bu kısımda da birkaç fiziksel tuş olduğu görülebilir. Bu prototip otomobilin ısıtmalı ve soğutmalı koltuklara sahip olduğu da fotoğraflarda görünüyor.

Şu ana kadar bilinen kadarıyla Boxster EV, arka aksa konumlandırılmış tek bir elektrik motoruyla piyasaya sürülecek. Tahmin edeceğiniz gibi bu model arkadan itişli bir otomobil olacak. Ancak çift elektrik motoruna sahip bir dört çeker Boxster’ın üretilip üretilmeyeceği hala bilinmezliğini koruyor.

Kaynak: Anthony Karr / Motor1 UK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!