Tesla Cybertruck, seri üretim için gün sayıyor

Tesla Cybertruck, seri üretim için gün sayıyor

Açıklamalar şirketin ünlü CEO’su Elon Musk’tan geldi…

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zaman attığı bir tweet’inde, yakında üretilecek olan tamamen elektrikli kamyoneti için bir seri üretim hattının mevcut olduğunu belirtmek niyetiyle Teksas’taki Cybertruck üretim hattında saatlerce yürüdüğünü açıkladı.

Elon Musk, çok fazla detaya girmeden üretim hattının “harika olacağını” ve “gelecek gibi hissettirdiğini” belirtti, ancak 2019’da tanıtılan Cybertruck’ın seri üretime geçmesinin birkaç kez aksadığını ve teslimat tarihlerinin ileri bir tarihe atıldığını da hatırlatalım. Tüm bu gecikme ve ertelemelere rağmen Tesla’nın artık Cybertruck üretimi için neredeyse hazır olduğunu Musk’ın tweetlerinden anlıyoruz.

Kamuoyunda konuşulan iddialar özellikle Elon Musk’ın bu yaz mevsiminde Cybertruck üretimine başlamak istediği yönünde. Elon Musk’ın bu talebiyle birlikte de Tesla’nın üst düzey yöneticileri Cybertruck sürecini mümkün olduğunca hızlandırmış durumdalar. Amerikan elektrikli taşıt üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın Cybertruck rezervasyonu yapan müşterileri için bir gecikme açıklaması daha yapılması ve hayal kırıklığı yaratılmasını istemediği de yurt dışında yazılan iddialar arasında yer alıyor.

Tesla Cybertruck ile ilgili hala çok fazla bilinmeyen var ancak tamamen elektrikli kamyonetin birkaç özelliği de basına sızmış durumda. İddialara göre Tesla, Cybertruck’ta adaptif havalı süspansiyon, şirketin en son geliştirdiği Hardware 4.0 isimli bilgisayar, dönebilen arka aks ve dört çekerden çekiş sistemini sunacak. Başlıkta da belirttiğimiz gibi, son yılların en fütüristik tasarımlı kamyoneti seri üretime geçmek için artık gün sayıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!