Tesla, en değerli otomobil üreticisi olmaya devam ediyor.

Tesla, en değerli otomobil üreticisi olmaya devam ediyor.

Elon Musk önderliğinde otomotiv dünyasını tamamen değiştirmeye başlayan Tesla, diğer üreticilerin elektrikli otomobillerini pazara sunması rağmen hala birçok konudaki liderliğini devam ettiriyor. Tüm bunlar sonucunda geçtiğim günlerde dünyanın en değerli otomotiv şirketi olan Tesla, koltuğunu sağlamlaştırmaya devam ediyor. Şirketin piyasa değeri 200 milyar doların üzerine çıkarak önemli bir eşiği geçmiş oldu.

Tesla’nın (TSLA) hisse senedi fiyatı, ikinci çeyrek otomobil üreticisi için beklenenden daha iyi göründüğü için bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseliyor.

Bu ayın başlarında Tesla’nın hisse senedi fiyatı ilk kez hisse başına 1.000 doların üzerine çıktı ve dünyanın en değerli otomobil üreticisi oldu. Uzun yıllar sonra bir otomotiv şirketinin değeri, Toyota’yı geçmiş ve Toyota’yı iki numaraya gerilemesini sağlamıştı.

Yatırımcılar, otomobil endüstrisinin büyük kayıplar yaşayacağını düşünüyordu. Tesla yatırımcıları ise ikinci çeyreğin Tesla için ne kadar kötü olacağını anlamaya çalıştı. Bu neden ile hisse senedi son birkaç haftada değer kaybetmişti.

Ancak şimdi Tesla’nın hisseleri, son iki gün boyunca hisse başına 1.085 $ ‘lık bir değer ulaştı ve aynı zamanda tüm zamanların en yüksek değerine de ulaşmış oldu.

Tesla’nın hisse senedi yükselişi Musk’un ikinci çeyrek ile ilgili pozitif yorumundan sonra başladı. Yorumdan önce yatırımcılar ve Wall Street ikinci çeyrekte önemli bir kayıp bekliyordu. Şimdi analistler tahminlerini günceliyorlar ve hissedarlar Tesla’nın S&P500’e girme olasılığını gözlemliyorlar.S & P500’e dahil olmak için Tesla’nın dört çeyrekte bir kar dağıtması gerekiyor ve Musk’ın başabaş yorumu Tesla’nın sadece 1 yüzde kar bile sağlayabileceği anlamına gelirse, teknik olarak gereksinimlere uyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!