Mark Webber, tasarladığı Taycan’ını paylaştı.

Mark Webber, tasarladığı Taycan’ını paylaştı.

Formula 1 camiasının yakından tanıdığı pilotlardan biri olan, 9 kez GP kazanmış pilot Mark Webber, kendisinin tasarladığı bir Porsche Taycan Turbo S’i takipçileriyle paylaştı.

İlk seçimi model ağacında yer alan 4S, Turbo ve Turbo S arasından yapması gereken Webber, Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Turbo S’i seçti. Porsche Taycan Turbo S, 761 PS güç ve 1050 Nm tork üretmesi nedeniyle eski F1 pilotu tarafından tercih edilmiş. Daha sonra renk seçimine geçen Webber, son dönemde Porsche’nin en çok sevilen renklerinden biri olan ”Dolomit Gümüş” rengini seçti. Renkten hemen sonra seçtiği iki opsiyon ise Carbon SportDesign paketi ile panoramik cam tavan olmuş. Jant konusunda ise en pahalı seçeneklerden birine giden Webber, seçtiği jantları siyah renkle kişiselleştirmiş gibi görüyor. Fren kaliperlerini ise siyah renkte seçen Webber, ”siyah fren kaliperlerini siyah tercih ettim. Ufak bir detay ama kesinlikle fark yaratabiliyor.” dedi.

Dış tasarım ile ilgili detaylar bittiğinde, eski F1 pilotu dikkatini Taycan’ın içine çevirdi. Alcantara’nın yarış otomobillerindeki popülerliği göz önüne alındığında, Webber’in böyle bir seçim yapacağı öngörülebilir bir durum diyebiliriz.

Bunun yanında Webber’in ”PDCC Sport” isimli Porsche Dinamik Şasi Kontrolü’nü de otomobiline eklediğini belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!