Tesla Roadster’ın üretimi yine ertelendi.

Tesla Roadster’ın üretimi yine ertelendi.

Tesla CEO’su Elon Musk, merakla beklenen modeli Roadster’ın üretiminin bir kez daha ertelendiğini açıkladı. Twitter’da bir Spaces odasında konuşma yaparken Roadster’ın üretimini ileri bir tarihe ertelediğini belirtti. Bu haber, Tesla fanları tarafından üzüntüyle karşılanmış oldu. Elon Musk’ın yüksek üretim adedi ve yüksek adetli satış performansı gösterebilecek, maddi olarak daha kolay ulaşılabilecek modellere öncelik verdiği de artık anlaşılmış oldu.

2017 yılında tanıtılan Tesla Roadster’ın teknik özelliklerini hatırlamak gerekirse 1000 beygir üstü bir elektrikli motor gücü, 2.1 saniye 0-100 hızlanması ve 1000 kilometrelik bir menzil modelde sunulacak önemli özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Tesla ilk açıklamalarına göre 2020 yılında Roadster’ın üretimine başlayacaktı ancak üretim tarihini birkaç kez erteledi. Elon Musk’ın açıkladığı son erteleme haberiyle birlikte de modelin üretime geçmesi minimum 4 yıl gecikmiş olacak. Tesla Roadster’ın 200.000 $’dan başlayacak bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyordu ancak aradan geçen sürede modelin fiyatı ne kadar olacağı bilinmezliğini koruyor. Tabii ki Elon Musk roadster’ı üretmekten tamamen vazgeçmezse.

Tesla’nın bugüne kadar BMW, Audi, Mercedes gibi premium otomobil üreticileri ile kıyaslanıyordu. Ancak Model 3, Model Y ve bir süre sonra tanıtılacak en ucuz Tesla olacak olan Model 2 gibi otomobillerin çok yükse üretim adedine sahip olmasıyla birlikte tüm otomobil dünyası Tesla’yı geleceğin BMW’si olarak değil Toyota’sı veya Volkswagen’i gibi görmeye başlıyor. Elon Musk’ın yaptığı hamlelerden de bu konu net olarak anlaşılıyor diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!