Tesla’dan yeni animasyonlar içeren bir güncelleme paketi geldi.

Tesla’dan yeni animasyonlar içeren bir güncelleme paketi geldi.

Tesla, Autopilot sisteminin dijital ekranda yer alan sürüş animasyonlarını tekrar güncelledi. Yeni güncelleme ile gelen yaya animasyonu çok dikkat çekici.

Tesla’nın son zamanda yaptığı Autopilot geliştirmelerini anlamak bazen zor olabiliyor çünkü bunlar genellikle küçük ayrıntılarda yer alan iyileştirmeler ve daha çok yazılımın stabilitesi ile ilgili güncellemeler oluyor. Otopilot sürüş sisteminin algıladığı cisimleri animasyon formatında dijital gösterge panelinde göstermesi Tesla’lar ile ilgili sevilen detayların arasında yer alıyor.

Tesla daha önce yaptığı animasyon güncellemesini, ”Sürüş görselleştirmesi artık stop lambaları, dur işaretlerini ve belirli yol işaretlerini içeren ek nesneleri görüntüleyebilir. Dur işaretleri ve stop lambası animasyonları özenli bir sürücünün yerini tutmaz ve aracı durdurmaz.” sözleri ile tanıtmıştı.

Daha sonra gelen güncellemerde ise, sadece çevreleyen arabaları tespit etmekle kalmayıp, koniler, çöp kutuları ve kaçınılması gereken diğer cansız nesneler gibi diğer birçok nesneyi tespit etmede daha iyi konuma gelmişti.

Son gelen güncelleme ile Tesla sahipleri, dijital gösterge panelinde artık yayaların da temsil edildiklerini gördüler. Bu birçok Tesla kullanıcısına göre büyük ve çok şık bir adım olmuş. Yaya animasyonlarının gerçekteki insan hareketleri ile çok senkronize bir şekilde yansıtılması ise yeni güncellemenin ne kadar doğru ve etkileyici çalıştığı kanıtlamış diyebiliriz. İlgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!