TESLA’NIN İLK ÜÇE GİRMESİNE BİR BASAMAK KALDI

TESLA’NIN İLK ÜÇE GİRMESİNE BİR BASAMAK KALDI

Tesla, otomobil üreticisi için zorlu bir yılın ardından 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nin dördüncü en büyük lüks araç markasıydı.

Experian Automotive News Research & Data Center’dan gelen veriler, Tesla’nın geçen yıl ABD’de 200.561 satış kaydettiğini ve 183.594 satış bildiren Audi’nin kolaylıkla üstünde olduğunu doğruladı. Lüks üreticilerde, 271.384 ile Lexus bronz madalyayı takarken, 265.600 ile Mercedes-Benz’in önünde 287.259 tescil ile zirvede BMW yer aldı.

Tesla, ABD satışlarını rapor etmiyor ve yalnızca küresel ölçekte teslimatları rapor ediyor; bu, şirketin bireysel pazarlardaki başarısını belirlemenin tek yolunun trafik tescil verilerini taramak olduğu anlamına gelir. ABD’de geçen yıl 14,2 milyonu tescilli olmak üzere toplam 14,6 milyon araç satıldı.

Auto News, Tesla’nın satışları 2020 boyunca artmaya devam ederken, köklü otomobil üreticilerinin rakipleriyle pazara girmeye başlamasıyla ABD’deki büyümesinin 2021’de yavaşlayabileceğine inanıyor. Örneğin, Mercedes-Benz bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde EQS sedan satışına başlayacak. Alman otomobil üreticisi, Tesla’nın modellerinden etkilenen lüks alıcılara deneyimini ve üstün üretim yeteneklerini vurgulayacak.

Kelley Blue Book, Tesla alıcıları arasındaki müşteri değerlendirmesinin 2020’nin dördüncü çeyreğinde yeni rekabetlerin oluşmasıyla birlikte düştüğünü belirtiyor. Bununla birlikte, güncellemeyle Model S ve Model X’in iki eskiyen modelin satışlarını artırması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!