AUDI, ARTEMIS’LE GELECEĞE BAKACAK

AUDI, ARTEMIS’LE GELECEĞE BAKACAK

Audi, ürün gamının elektrifikasyonu konusunda tüm hızıyla ilerliyor ve önümüzdeki yıllarda bir dizi yeni tamamen elektrikli araç piyasaya sürecek.

Bu kapsamdaki en önemli program Project Artemis. Bu proje önce Audi’den ve ardından Bentley ve Porsche’den bir elektrikli otomobil üretecek. Audi’nin 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor ve gelişmiş bir Seviye 4 otonom sürüş sistemi ile iniş yapacak. Ayrıca 5G bağlantı özelliklerini, kablosuz güncellemeleri ve şirketin en gelişmiş elektrikli aktarma organlarını içermesi bekleniyor.

Top Gear tarafından araçla ilgili soruların yöneltildiği Audi patronu Marcus Duesmann, otomotiv endüstrisinin otonom araçları gerçeğe dönüştürmekle ve Tesla’yı teknoloji konusunda yakalamakla uğraştığını kabul etti.

“Amaç bu. Tesla, bazı alanlarda yeni teknoloji için standartlar belirledi. Onları gözlemliyoruz. Ancak e-Tron GT ile zaten iç mekan kalitemize ve servis ağımıza sahibiz” dedi.

Top Gear ile yaptığı röportajda Duesmann’a, otomobil üreticisinin yeni bir elektrikli R8 süper otomobil hazırlama olasılığı soruldu. “Orijinal fikir bu değildi,” diye yanıt verdi ve ekledi, “ama mantıklı olabilirdi. İstersek yapabiliriz. “

Audi’nin patronu ayrıca A2’yi elektrikli bir araç olarak yeniden canlandırma fikrine açık olduğunu söyledi: “A2’yi beğendim. Belki yeni bir A2 yapmalıyız – belki de elektrikli olur, hatta belki ona E2 diyebiliriz. ” Bu açıklama, Duesmann’ın A1 süper mini’nin öldürülebileceğini söylemesinden kısa bir süre sonra geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!