Rimac C_Two drift yapabilir mi?

Rimac C_Two drift yapabilir mi?

Hırvatistan menşeili elektrikli hiper otomobil üreticisi Rimac, C_Two modelinin drift yaptığı bir videoyu otomobil tutkunları ile paylaştı.

Şirketin kuruluş hikayesi de C_Two’nun bu kadar uzun süre drift yapabilmesi kadar ilginç aslında, Hırvat girişimci Mate Rimac, bir otomobil tutkunu olarak çocukluğundan itibaren otomobillerin dünyasına girmiş. Daha sonra yarışlara katılmak isteyen Mate Rimac, kendisine bir adet BMW E30 M3 almış ve bu otomobili geliştirip yarışlara katılmaya başlamış. Ancak bir yarışta otomobilinin motoru patlamış ve Mate Rimac, kafasındaki düşünceleri artık gerçekleşmeye başlamış. Mate Rimac’a göre içten yanmalı motora sahip otomobiller çok eski bir teknolojiye sahipti ve çok verimsizdi. Elektrikli otomobillerin çok daha sağlıklı çalıştığını düşünen Mate Rimac, 2009 yılında Rimac-Automobili’nin temellerini atmaya başladı. Daha sonra Porsche ve Hyudai-Kia’nın hisse aldığı şirket şu an elektrikli hiper otomobiller için adeta bir ar-ge merkezi konumunda bulunuyor.

C_Two’da, 120 kWh’lik bir pil ve 4 adet elektrik motoru görev yapıyor. Toplamda 1914 beygir 2300 Nm tork üreten C_Two’nun maksimum hızı ise 412 km/h. 550 kilometre menzile sahip Model 0-96 hızlanmasını ise 1.85 saniyede tamamlıyor.

Yukarıda gördüğünüz verilerin çok etkileyici olduğundan şüphe yok ancak Mate Rimac ve ekibi böyle bir otomobilde tüm elektronik sistemleri devre dışı bırakarak, otomobili tamamen Rimac test pilotu Miroslav Zrnčević’e yeteneklerine emanet etti. Miroslav Zrnčević’de kendisine güvenenleri yanıltmamış gibi görünüyor.

Rimac C_Two’nun müthiş videosunu altta bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!