Yeni Audi A3 Sedan Karşımızda!

Yeni Audi A3 Sedan Karşımızda!

Audi’nin kompakt sedan sınıfındaki modeli olan A3 Sedan, yeni bir yüze kavuştu. Uzun süre kendi sınıfında tek başına bulunan Audi A3 Sedan, Mercedes-Benz’in de A-Serisi Sedan ile bu sınıfa girmesinden sonra kendisini sıkı bir rekabetin içinde bulmuştu. Daha yeni ve teknolojik bir model olan A-Serisi Sedan’ın gölgesinde kalmasına daha fazla razı olmayan Audi, modelini güncelleyerek Mercedes-Benz’e karşı hamlesini yapmış oldu.

Çok daha agresif ve hareketli bir görünüme kavuşmuş olan Audi A3 Sedan, 4 santimetre uzamış, 2 santimetre genişlemiş ve 1 santimetre de yükselmiş. 425 litrelik bagaj hacmi ise aynı kalmış. 

Dış tasarımda ise güncel Audi modellerinden aşina olduğumuz, büyük altıgen ızgara yeni A3 Sedan’da da yerini almış. Muhtemelen üst paketlerde veya opsiyon olarak sunulacak olan LED Matrix farların da çok şık göründüğü söylemeden geçmeyelim. Profilden bakıldığında ise ön farlardan arka stoplara kadan uzanan çizgi ve arka kapılardaki Audi logoları dikkat çekiyor diyebiliriz.

İç mekan tasarımında ise yeni A3 ile bir paralellik söz konusu. Apple Car Play ve Android Auto destekli 10.1 inç’lik yeni dokunmatik MMI ekranı ve tamamen dijital bir gösterge paneli sınıfın taleplerini karşılayabilecektir. 10.25 inç’lik dijital gösterge panelinin standart sunulacağını hatırlatalım. 

Güç ünitelerine baktığımızda ise karşımıza 3 adet seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki 48V’ta çalışsan Mild-Hybrid 150 PS güç üreten 1.5 litre hacmindeki direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motor. Audi bu motora sahip versiyonu 35 TFSI olarak isimlendiriyor. İkinci seçenek 30 TDI olarak isimlendirilen 116 beygir güç üreten 2.0 TDI motor. Üçüncü seçenek ise 35 TDI olarak isimlendirilen 150 PS güç üreten 2.0 litrelik turbo dizel motor.

Audi, Yeni A3 Sedan ile Mercedes-Benz A-Serisi Sedan ve BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin karşısına daha güçlü çıkmaya hazır. Bu sıkı rekabetten kimin daha önde çıkacağını hep birlikte göreceğiz.

One Reply to “Yeni Audi A3 Sedan Karşımızda!”

  1. idris yılmaz

    Cevap vermek

    2 cm daha geniş bir A3 pazardaki yerini perçinleyecektir diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!