YENİ SL’İN KABİNİNDEN İLK GÖRSELLER GELDİ

YENİ SL’İN KABİNİNDEN İLK GÖRSELLER GELDİ

1971’deki R107’den bu yana ilk kez 2+2 oturma düzenini yeniden sunacak yeni nesil 2022 Mercedes-AMG SL roadster’ın iç mekanına hoş geldiniz. (Teknik olarak 1989’daki R129 iki arka koltuk sunan son modeldi. koltuklar, ama bunlar hemen hemen kullanılamazdı.)

Tamamen yeni, AMG tarafından geliştirilen SL, 67 yıllık model serisinin yalnızca altıncı neslidir ve yazın ilerleyen günlerinde, aslında AMG GT Roadster’ın yerini alacak şekilde tamamen ortaya çıkacak.

Yeni SL’nin iç mekanının ilk resmi fotoğrafları, tasarımını eski roadster’ın yanı sıra daha yeni S-Serisi ve AMG GT ve GT 4 Kapılı Coupe modellerinden alan teknoloji ve özellik yüklü bir kabini gösteriyor. Mercedes, tasarımcılarının 1950’lerin orijinal 300 SL Roadster’ından gelen ilhamla “analog geometri ve dijital bir dünya – hiperanalog adı verilen” bir karışım yarattığını iddia ediyor, ancak bu cephede anlamlı benzerlikler bulmakta zorlanacaksınız.

Tamamen dijital 12,3 inç LCD gösterge paneli ve en yeni MBUX bilgi-eğlence sistemini kullanan 11.9 inç dokunmatik ekran dahil olmak üzere, bugünlerde diğer tüm Mercedes’lerde olduğu gibi devasa ekranların hakim olduğu basit bir düzen ile oturmak için kesinlikle lüks bir alan gibi görünüyor. Elbette her iki ekran da kişiselleştirilebilirken Mercedes, tasarımlarının güneş ışığından kaynaklanan yansımaları önlediğini belirtiyor. Ve tüm bunlar biraz fazla dikkat dağıtıcı geliyorsa, isteğe bağlı bir 3D göz seviyesi ekranı var.

Doğal olarak, otomobil satışa çıktığında alıcılar, çok çeşitli döşemeler veya tek veya iki tonlu Nappa Deri, elmaslı Nappa Stili Deri gibi AMG Performans Koltukları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tonlarca kişiselleştirme seçeneğine sahip olacak. Peki yeni Mercedes-AMG SL hakkında başka ne biliyoruz?

Yeni nesil roadster, ağırlığı yalnızca 270 kg’ın altında tutmaya yardımcı olmak için alüminyum, çelik, magnezyum ve fiber kompozitleri birleştiren yeni bir şasiye sahip olacak. Mercedes, yeni gövdenin genişliği boyunca AMG GT Roadster’dan yüzde 50 daha sert ve uzunluğu boyunca yüzde 40 daha güçlü olduğunu ve bunun daha iyi ve daha hassas yol tutuşu ve çeviklik sağladığını söylüyor.

Ayrıca açılır kapanır bir soft-top ile donatılacak ve ilk kez markanın AMG 4MATIC+ dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunacak. Güç aktarma seçeneklerine gelince, otomatik şanzımanlarla eşleştirilmiş sınırlı sayıda hibrit sıralı altı silindirli ve V8 benzinli motor seçeneği görmemiz muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!