2030 Nissan GT-R bu konsepte benzeyebilir

2030 Nissan GT-R bu konsepte benzeyebilir

Tokyo’da düzenlenen Japan Mobility Show’da Nissan, sergilediği Hyper Force konsepti ile gözleri üzerine çekti. Bu çılgın tasarım, 1,341 beygir gücü vaadiyle performans tutkunlarını heyecanlandırdı. Ön ve arkada konumlandırılmış elektrik motorları, dört tekerlekten çekiş sistemi, kelebek kanatlı kapıları ve pikselleştirilmiş GT-R logosu dikkat çekti. Şirketin Tasarım Direktörü Giovanny Arroba, konseptin “cesur ama gerçekleştirilebilir bir hayal” olduğunu belirtti ve bu tasarımın şekil, oran ve duruşunun “saf hayal ürünü olmadığını” vurguladı.

Nissan GT-R, otomobil dünyasında efsanevi bir konuma sahip ancak 2007’de üretime giriş yapmasının üzerinden uzun bir zaman geçti ve artık yeni bir nesile ihtiyaç duyulan bir döneme giriyoruz. Japon otomotiv devi, bu ihtiyacı karşılamak için çarpıcı bir vizyonla karşımıza çıktı: Hyper Force

İddialı konseptin geri bildirimlerinin iki tarafı var. Sürüş fanatikleri gelecek otomobilin içten yanmalı bir motoru koruması gerektiğini savunurken, yenilikçiler tamamen elektrikli bir sistemle karşılaşmaya oldukça olumlu tepki verdi.

Nissan, 2028’de katı hal pillere dayalı bir elektrikli otomobil piyasaya süreceğini duyurmuştu. Şirket, bu yeni nesil pillerin lityum iyon pillere kıyasla iki katı enerji yoğunluğu ve üç kata şarj hızı sağlayacağını iddia ediyor. Avrupa’daki AR-GE Başkan Yardımcısı David Moss’a göre, bu piller hem GT-R gibi performans odaklı otomobilleri, hem de büyük SUV’leri ve pick-up’ları üretme olasılığını artıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!