Aston Martin 770 Ultimate ile DBS’e Veda Edecek

Aston Martin 770 Ultimate ile DBS’e Veda Edecek

Aston Martin, 2023’ün başlarında özel bir sınırlı üretim model olarak tanıtılacak DBS 770 Ultimate’ın bir teaser videosunu yayınladı. V12 motordan gücünü alan DBS’in son versiyonu 770 hp üretecek ve standart modele göre bir dizi görsel ve yapısal iyileştirme içerecek.

Görsel olarak DBS 770 Ultimate, seksi silüetini ve LED aydınlatma imzasını koruduğu DBS Superleggera’ya çok benziyor. Bununla birlikte, versiyona özgü alaşım jantlar gibi yeni özellikler ve büyük olasılıkla elden geçirilmiş aero bileşenleri ile yeniden tasarlanmış bir gövde kiti ile ayırt edilecektir.

Model, Aston Martin’in 770 hp üreten V12 motorunun geliştirilmiş bir versiyonuyla donatılacak. Bu rakam, ana rakibi Ferrari 812 Competizione kadar yüksek değil. Ancak DBS Superleggera ve DBS Volante’nin çift turbo beslemeli 5.2 litrelik V12’sine kıyasla 45 hp’lik bir artışa sahip. Bu modellerde motor, gücü arka tekerleklere otomatik olarak gönderen sekiz vitesli bir ZF ile özel olarak eşleştiriliyor.

Aston Martin DBS 770 Ultimate 499 adet ile sınırlı olarak üretilecek. Otomobil üreticisi fiyatlandırmayı açıklamadı, ancak kesinlikle standart DBS Superleggera’dan daha pahalı olacak. Resmi lansmanı çok yakın olduğundan, Aston Martin’in “son sürüm amiral gemisi” hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!