Aston Martin, V12 Vantage’ın sesini duyurdu

Aston Martin, V12 Vantage’ın sesini duyurdu

Aston Martin, yakında çıkacak olan V12 Vantage’ın yeni bir teaser videosunu yayınladı ve bu sefer bize motorunu duyma şansı verdi.

‘Normal’ Aston Martin Vantage, AMG imzalı 4 litrelik çift turbo beslemeli V8 motoru sayesinde olduğu haliyle bile çok etkileyici. Ancak V12 daha da muhteşem olmayı vaat ediyor ve otomobil üreticisi modellerini elektriğe geçirmeye başlamadan önce içten yanmalı motor ile çalışan spor otomobiline veda etme konusunda da yardımcı olacak.

Bir önceki V12 Vantage, DBS ile aynı 5.9 litrelik atmosferik V12 motora sahipti. Bu motor her ne kadar muhteşem olsa da, Aston Martin’in amiral gemisi motoru artık 5.2 litrelik çift turbo beslemeli bir V12. Yeni V12 Vantage da bu motora sahip olacak ve sesi selefi kadar iyi olmasa da önemli ölçüde daha güçlü olacak.

Yeni V12 Vantage’ın motorunun, sınırlı sayıda üretilen Aston Martin Speedster ile aynı özelliklere sahip olacağı bildiriliyor. Bu nedenle, 690 hp güç ve 753 Nm tork üretmesi gerekiyor. Bu rakamları kıyaslamak gerekirse eski V12 Vantage, 510 hp güç ve 570 Nm torka sahipti.

Görsel olarak bakıldığında yeni teaser videoda, V12 Vantage’ın Vantage F1 Edition’dakine benzer, biraz daha küçük olsa da sabit bir arka kanada sahip olacağını görüyoruz. Önceki tanıtımlarda ayrıca, biraz daha büyük bir ön ızgara, dikey girişler ve daha belirgin iki parçalı bir ön spoyler ile yeniden tasarlanmış bir ön tampona sahip olacağı da ortaya çıkmıştı.

Aston Martin, 2022’de yeni V12 Vantage’ı resmi olarak tanıtacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!