Aston Martin Yeni CEO’sunu Açıklıyor: Eski Ferrari CEO’su Amedeo Felisa

Aston Martin Yeni CEO’sunu Açıklıyor: Eski Ferrari CEO’su Amedeo Felisa

Ocak ayında Autocar, CEO Tobias Moers’ın Aston Martin’den ayrılacağını iddia etti. Eski Mercedes-AMG yöneticisinin tartışmalı bir yönetim tarzı vardı. O sırada Lawrence Stroll bu değişiklik söylentilerini yalanladı. Ancak güncel haberlere göre bugün Moers, 2022 ilk çeyrek mali raporların aktarımı sırasında yerini Amedeo Felisa’ya bırakacak.

Evet, bu ismi daha önce defalarca duyduk. 2008’den 2016’ya kadar İtalyan şirketini yöneten eski bir Ferrari CEO’su. Aynı zamanda Felisa, geçmişte Aston Martin’de direktör olarak da yer almıştı.

Bilgiler hem Autocar hem de FT (Financial Times) tarafından doğrulandı. Her iki kuruluş tarafından da bu konuda sorgulanan Aston Martin, bu kez Stroll’ün Ocak ayında yaptığı şekilde söylentileri inkar etmedi. Aksine: şirket sadece, Q1 2022 kazanç çağrısında “tam bir piyasa güncellemesi sağlayacağını” belirtti.

Özel süper ve hiper spor otomobil işinde başarılı bir rakip olmak istediğinizde elinizdeki yetenekleri kaybetmek, göze alabileceğiniz bir şey değildir. Moers, Aston Martin’in teknik tarafında ne kadar parlak olursa olsun, Financial Times’ın aktardığı üzere, “düzinelerce kıdemli çalışanın yuvadan uçmasına sebep oldu.” Bu durum da Moer’in İngiliz şirketindeki görev süresini şüphesiz kısalttı.

Bununla birlikte, Felisa doğru zamanda gelen doğru kişi olabilir. Ferrari’yi bunca yıl yönetmiş olduğundan, süper otomobil pazar segmenti hakkında bir iki şey biliyordur. Görünüşe göre Stroll, şirketin daha yüksek fiyatlar ve daha özel modellerle daha kaliteli bir müşteri kitlesine yönlendirmesini istiyor.

Aston Martin yöneticisini ayrılmaya ikna etmek zorunda kaldığı için Moers’a veda etmeleri biraz zaman aldı. Bunun muhtemelen elindeki sözleşmeyle ve CEO’yu kovması durumunda Aston Martin’in ona ödemek zorunda kalacağı olası para cezalarıyla ilgisi var.

Bugün, şirketin Moers’ın Aston Martin için ne kadar önemli olduğunu ve Moers’ın herkesle çalıştığı için ne kadar minnettar olduklarını belirtmesini, Felisa’nın da Moers’ın çalışmalarına devam etme fırsatına sahip olduğu için teşekkür etmesini bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!