Bugüne Kadarki En Yeşil Bentley olan Flying Spur Hybrid ile Tanışın

Bugüne Kadarki En Yeşil Bentley olan Flying Spur Hybrid ile Tanışın

İlk olarak el yapımı S2’nin dört kapılı sedan gövdeli versiyonu için kullanılan Flying Spur ismi, 2005 yılında Continental GT bazlı lüks bir sedan için yeniden aramıza katılmıştı. İki yıl önce baştan aşağı yeniden tasarlanan Flying Spur, şarj edilebilir hibrit versiyonuyla bugüne kadarki en verimli Bentley ilan edildi.

4 Litre çift turbo beslemeli V8 ve 6 litre çift turbo beslemeli V12’ye katılan 2.9 litre çift turbo beslemeli V6 plug-in hibrit ünite, kilometrede 75 gram karbondioksit salınımı yapıyor. Ve WLTP test normlarına göre, bu otomobil 100 kilometrede 3,3 litre yakıt tüketiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Çevre Koruma Ajansı ise aynı otomobili, 21 mil (34 kilometre) sıfır emisyonlu sürüş menziline ek olarak 46 MPGe (100 kilometrede 12.4 litre) olarak derecelendirdi. Avrupa için bu rakam 41 kilometre olarak karşımıza çıkıyor; çünkü WLTP standardı Kuzey Amerika standardına göre çok daha esnek.

Arkadan ve dört tekerlekten çekişli otomobiller için tasarlanan MSB araç mimarisini temel alan Flying Spur Hybrid, bu platformu kardeşi Continental GT ve kuzeni Porsche Panamera ile paylaşıyor. 2.9 litre hacimli çift turbo beslemeli V6’ya gelecek olursak; Audi RS 4 Avant’ta da görebileceğimiz EA839 kodlu bir motor. Sekiz kademeli çift kavramalı şanzıman ise, Continental GT ve Panamera tarafından kullanılan Porsche tasarımı PDK.

Bentley’in her zamankinden daha sert yasal düzenlemeler nedeniyle emisyonları azaltmasına yardımcı olan ultra lüks Flying Spur Hybrid, daha önce bahsettiğimiz 2.9 litrelik içten yanmalı motoru küçük bir elektrik motoruyla birleştiriyor. Elektrik ve içten yanmalı motor dahil bileşke gücün 544 hp ve 750 Nm olduğu tahmin edilmektedir.

Bu veriler ışığında en yeşil Bentley, 4.1 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabilir ve saatte 285 kilometre maksimum hıza ulaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!