Audi E-Tron GT üretilmek için gün sayıyor.

Audi E-Tron GT üretilmek için gün sayıyor.

Bugüne kadar direksiyonunda sadece Audi’nin marka elçilerinden olan ve dünyanın en ünlü aktörlerinden biri olarak gösterilen Robert Downey Jr.’ı gördüğümüz Audi E-Tron GT, 2021’in ilk çeyreğinde bayilerde satılmaya başlanacak.

Audi’nin 2021 yılı içinde piyasaya süreceği tahmin edilen tam elektrikli modeli E-Tron GT’nin son testleri yapılmaya devam ediliyor. En son geçtiğimiz hafta ağır kamuflajlı 2 adet Audi E-Tron GT, Porsche’nin Test Merkezinden çıkarken kameralara yakalanmış. Modellerin, Porsche Taycan jantı ile yolda ilerlemesi ise herkes gibi bizimde dikkatimizi çekti.

VW Grubu’nun MEB platformunu kullanacak olan E-Tron GT, Porsche Taycan ile aynı platform üzerine inşa edilecek. MEB isimli bu platformun Taycan’da çok iyi bir iş çıkardığı da Taycan’ı kullananlar tarafından sıklıkla belirtiliyordu. E-Tron GT’nin sadece platformu değil dış tasarım çizgisi de kuzeni Taycan’ı andırıyor.

E-Tron GT’nin teknik özelliklerine bakacak olursak, ilk belirtilen veriler şu şekilde: 96 kWh’lık bir batarya ile 400 kilometre menzil sunacak olan E-Tron GT, 2 adet elektrik motoruna sahip olacak ve toplamda 582 beygir güç üretecek. Modelin 0-100 hızlanmasının ise 3.5 saniye civarında olması bekleniyor. 350 kW’lik bir hızlı şarj desteği de sunan E-Tron GT’nin bataryası hızlı şarj ile şarj edildiğinde %0’dan %80’e 20 dakika içinde ulaşabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!