Porsche, 911(992) Targa’yı tanıttı.

Porsche, 911(992) Targa’yı tanıttı.

Porsche, 992 kasa koduyla tanıdığımız yeni nesil 911’in ”üçlemesini” tamamladı. Coupé ve cabriolet modellerini daha önceden piyasaya süren Porsche, birçok otomobil tutkunu tarafından hayran olunan ”Targa” yı da tüm dünyaya tanıtarak 911 ailesini alışkın olduğu büyüklüğe tekrar kavuşturdu.

Birçok insan 911 Targa’ları Porsche içinde çok ayrı bir yere koyuyor. Birçok insana göre de RS versiyonları saymazsak en özel 911’ler, 911 Targa’lar. 1965’ten beri genlerine sağdık kalmayı başaran Targa versiyonları çok niş bir hayran kitlesine sahip diyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni nesil 911 Targa, 4 ve 4S olarak iki farklı versiyona sahip. İki versiyonda 3.0 litrelik 6 silindirli boxer motoru kullanmaya devam ediyor. Targa 4, bu motordan 385 PS güç çıkarırken, Targa 4S aynı motordan 450 PS güç çıkarıyor. 0-100 hızlanma değerleri ise Targa 4’te 4.2 saniyeyken Targa 4S’te 3.6 saniyeye düşüyor. Son sürat değerleri ise Targa 4’te 289 km/h, Targa 4S’te 304 km/h olarak belirtilmiş.
Her iki spor otomobil de maksimum sürüş keyfi sunmak için standart olarak sekiz ileri çift kavramalı şanzıman (PDK) ve akıllı dört tekerlekten çekişi sağlayan Porsche Çekiş Yönetimi (PTM) ile donatılmıştır. Alternatif olarak, 911 Targa 4S, Sport Chrono paketinin dahil olduğu yeni geliştirilen yedi vitesli manuel şanzımanla sipariş edilebilir. Her iki 911 modelinin de özellik yelpazesini genişletmek için yeni birçok teknoloji modellere entegre edildi. İlk kez adaptif hız sabitleyici içeren Porsche InnoDrive mevcut. Geliştirilmiş Smartlift işlevi sayesinde, otomobilin yüksekliği gerekli durumlarda bir lift sayesinde artırılabilir. Opsiyon listesi, Porsche Tequipment’ın geniş yelpazesi ve Porsche Exclusive Manufaktur’un yeni kişiselleştirme seçenekleri ile hiç olmadığı kadar güçlü.

Elektronik olarak kontrol edilen değişken sönümleme sistemi PASM (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi), yeni 911 Targa modellerindeki standart olarak sunuluyor. Bu sistem, sürüş konforu ve her sürüş durumuna göre yol tutuşu açısından sönümleme özelliklerini otomatik olarak ayarlar ve Normal ve Spor olmak üzere manuel olarak ayarlanabilen iki seçeneğe sahip. Tamamen değişken tork dağılımına sahip bir elektronik arka diferansiyel kilidi içeren Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus), ise bir Targa 4S almak isterseniz standart olarak sunuluyor. Eğer bir Targa 4 almak isterseniz, aynı özelliği opsiyonlar arasında görebilirsiniz. Diğer sekizinci nesil Porsche 911’ler gibi Targa modelleri de standart olarak Porsche Wet modu ile donatılmıştır. Ön tekerlek kısmında yer alan sensörler, yol yüzeyindeki suyu tespit edebilir ve eğer önemli miktarda su tespit edilirse, sürücüye bir uyarı verilir ve sürücünün Islak moda manuel olarak geçmesi için bir öneri sunar.

Haberimizi tabii ki daha bahsetmediğimiz ve 911 Targa’nın en ikonik özelliği olan tasarımı ve tavan açılıp kapanma sistemi ile tamamlayalım. Targa’larda otomobilin üstü açılsa bile arkada sabit kalan cam çok ikonik bir görüntü oluşturuyor. Otomatik olarak açılıp kapanabilen tavan, bu işlemi sadece 19 saniyede tamamlayabiliyor.

2020 Porsche 911 Targa 4 ve 2020 Porsche 911 Targa 4S için siparişlerimiz açılmıştır. Fiyatlar ve teslimat zamanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!