Bentley Batur’un üretimi başlıyor.

Bentley Batur’un üretimi başlıyor.

Bentley’in son dönemde üreteceği en özel modellerinden biri olacal olan Batur’un geliştirme çalışmaları tamamlandı. İngiliz marka, Batur’un üretime geçmeye hazır olduğunu ve üretiminin de yakın bir zamanda başlayacağını duyurdu.

2022 yılında tanıtılan Bentley Batur, yılın en çok dikkat çeken otomobillerinden biri olmuştu. Bentley resmi tanıtımdan sonra iki adet Batur üretti ve bu iki otomobiller gerekli testleri ve geliştirmeleri yaptı. Şirketin test pilotları, iki Batur’la birlikte yaklaşık 30.000 kilometre test sürüşü yaptı ve otomobilin son halini alması için 58 hafta çalışıldı. Bentley, bugüne kadar başka hiçbir Bentley’de göremeyeceğiniz toplam 800 adet parçayı Batur’da kullanacak. Batur markanın çift turbolu W12 motorunu kullanan son Bentley olacak. Bu klasikleşmiş Bentley motoru Batur’a özel olarak daha fazla güç üretecek. Bentley çift turbolu W12’sinden tam 740 beygir güç çıkarmayı başarmış. Bu limitli üretime sahip otomobil, havalı süspansiyon, aktif viraj denge çubukları ve hareketli, sağa sola dönebilen arka aks gibi teknolojik detaylarla sahiplerini buluşturacak. Otomobil, gücünü yönetmek için tork yönlendirme ve elektronik sınırlı kaymalı diferansiyele de sahip olacak.

Bentley sadece 18 adet Batur üretecek ve daha sonrasında modeli üretimden kaldıracak. Bu 18 Batur’un tamamı çok önceden özel müşteriler tarafından satın alındı ve otomobiller tam 1.65 milyon pound’dan başlıyordu. Bu özel Bentley müşterileri, otomobillerinde çok geniş bir kişiselleştirme şansına sahip olacak ve hiçbir Batur bir diğerine benzemeyecek. Otomobilin sahipleri Bentley’nin özel Mulliner kişiselleştirme bölümüyle birlikte çalışacak ve hayalindeki otomobili tasarlayacak. 

Müşterisine özel olan her Bentley Batur’un üretilmesi yaklaşık dört ay sürecek çünkü Bentley Batur’un büyük bir kısmı el işçiliği ile yapılacak. Bentley, son Batur’u 2024’ün sonlarında teslim etmeyi hedefliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!