Bentley, günde 13.7 adet Bentayga satıyor!

Bentley, günde 13.7 adet Bentayga satıyor!

Dünyadaki SUV çılgınlığı devam ediyor. Her geçen gün pazardaki gücünü attıran SUV’ların satış rakamları artık beklenenin de ötesine geçmeye başladı. Dünyanın en lüks otomobil markalarından biri olan Bentley, günde tam 13.7 adet Bentayga satıyor!

Dünya otomobil pazarında son yılların yıldızları hiç şüphesi SUV’lar. SUV’lara olan talep o kadar çok arttı ki Ferrari gibi SUV’la hiç alakası olmayan marklar bile bu pazara girmeye hazırlanıyor. Bentley’de buradaki talebi çok önceden tahmin edip pazara giren lüks markaların başında geliyor. Bentayga modeli ile çok başarılı olan marka, inanılmaz bir satış ve üretim temposu da tutturmuş durumda. Günde 13.7 adet Bentayga satan marka, şimdiden 20.000 adet Bentayga’yı sahiplerine teslim etmiş. Bentley CEO’su Adrian Hallmark’ta modelin satış performansından son derece memnun olduğu geçtiğimiz günlerde belirtmişti.

Bentayga’nın böyle bir satış performansı göstermesi ise herkes tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılanıyor diyebiliriz. Tasarım konusunda birçok kişiye göre sınıfta kalan Bentayga, iç malzeme kalitesi ve işçiliği ile kalabalıktan ayrılmayı başarabilmişti. Fakat bu sınıfa giren Rolls-Royce, Aston Martin, Lamborghini ve girecek olan Ferrari gibi markaların nasıl bir satış grafiği yakalayacağı da merak konusu. Herkesin bildiği gibi bir diğer VAG markası olan Lamborghini de Urus ile çok iyi bir satış temposu yakalamıştı.

Lüks markaların SUV pazarına girmesi de otomobil pazarlarına bambaşka bir boyut kazandırdı. Sırayla SUV markalarını satışa çıkaran markalar çok ciddi bir talep ile karşılaşıyor. Bu konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, lüks markaların SUV’ları, markaların en güzel veya en özel modelleri değiller fakat en çok talebi son yıllarda hep SUV’ların gördüğü de bir gerçek. Bu talebi geri çevirmek istemeyen markalar SUV’lara yaptıkları yatırımlar ile adeta şirketin geleceğini güvence altına alıyorlar ve şirketin birçok maliyetini de bu modeller aracılığı ile karşılıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!