Maserati, elektrik ile tanışıyor.

Maserati, elektrik ile tanışıyor.

Maserati için en önemli modellerden biri olan Ghibli, yeni jenerasyonu ile birlikte Plug-in hibrit olarak yoluna devam edecek.

Dünyanın en elit otomobil üreticilerinden olan Maserati elektrik ile tanışmaya başlıyor. Marka elektrikli modelleri için şahane bir video hazırlamış. Bu şahane videoyu altta sizinle paylaşıyor olacağız.

Normal şartlar altında 2020 Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni Ghibli, pandemiden dolayı fuar iptal olunca tanıtılamamıştı. Maserati tarihi için çok önemli bir model olacak yeni Ghibli, Maserati’ye göre bir geçişi başlatan otomobil olacak. Tam elektrikli model üretmeyi düşünen Maserati, plug-in hibrit Ghibli ile elektrifikasyona merhaba diyecek ve elektrikli otomobiller ile ilgili tecrübe kazanmaya başlayacak. Son dönemi otomobil dünyasında silik geçiren Maserati, elektrikli otomobiller hakında yeterli tecrübeyi edinip, tam elektrikli otomobil üreterek yeni bir çağa başlamanın planlarını yapıyor.

Yakın zamanda tanıtılması beklenen yeni Ghibli, ne kadar yenilikçi ve Maserati tarihinde önemli bir model olsada tamamen sıfırdan yaratılan bir model değil. Yeni Ghibli aslında mevcut modelin makyajlanmış versiyonu olarak ortaya çıkacak. Mevcut model de zaten makyajlı bir Ghibli olduğu için Maserati aynı modele ikinci makyajını yapmış olacak. Yeni Ghibli’de olmasını beklediğimiz farklılıklar ise dış tasarımda tamamen yenilenmiş ön ve arka tampon, yeni nesil far ve stoplar olabilir. İç tasarımdaki farklılıklar ise daha büyük bir dokunmatik multimedya ekranı, tamamen dijital bir gösterge paneli ve yeni nesil trimler olacakmış gibi duruyor.

Maserati’nin gelecek planlarında 2021 yılında tanıtılacak olan Levante’den daha küçük bir SUV yer alıyor. 2022 ve 2023 yıllarında ise Granturismo ve Grancabrio’nun yeni jenerasyonları tanıtılacak. Bu iki modelin de tamamen elektrikli olması bekleniyor. Bu sene içinde ise çok beklenen MC20 tanıtılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!