BMW 4 SERİSİ CONVERTIBLE’I TANITILDI

BMW 4 SERİSİ CONVERTIBLE’I TANITILDI

Bavyeralı otomobil üreticisi, 4 Serisi Convertible’ın piyasaya sürülmesiyle yeni nesil M3 Sedan ve M4 Coupe’nin prömiyerini yaparak bu Eylül ayında yeniliklerle dolu bir ay geçiriyor. Büyük böbrek ızgaraları en belirgin tasarım özelliği olsa da, yeni model aynı zamanda selefinin hardtopunu yeni geliştirilmiş bir soft-top’la değiştirerek büyük bir değişiklik yapıyor.

Teknik olarak karmaşık ve yüzde yüz güvenilir olmayan hardtop tasarımları son yıllarda gözden düşmüş gibi görünüyor ve bu da otomobil üreticilerinin daha basit ve tartışmalı olarak daha fazla alan kullanabildikleri yapılara geri dönmelerine izin veriyor.

Tasarım açısından bakıldığında 4 Serisi Convertible, Coupe kardeşiyle birçok ortak özelliği paylaşıyor. Fakat burada esas olay açılabilir kumaş tavan. Kendisi “Bal peteği tasarımlı geniş panellerden ve birden fazla yalıtım katmanından oluşuyor” ve camlarla boşluk bırakmayacak şekilde sıfıra sıfır oturacak şekilde tasarlanmış. Bu kumaş tavan siyah veya metalik örgülerle parlaklıklar sunan “Antrasit Gümüş” renkle tercih edilebilecek.

Verimlilik, mühendislik ekibini klasik kumaş örtüyü geri getirmeye ikna eden önemli unsur olmuş. Yeni tavan, önceki modele göre %40 daha hafif olmakla birlikte kabindeki tavan yüksekliğine de 5 mm katkı sağlamış. Tavanın açma / kapama işlemi 50 km/s hıza kadar hareket halindeyken gerçekleştirilebiliyor ve işlemin tamamlanması yaklaşık 18 saniye sürüyor.

Bagaj hacmi de tavan açık halinde eski modele kıyasla 80 litre artarak 300 litreye ulaşırken, tavan kapalı halde bu rakam 15 litre artarak 385 litreye ulaşmış. Araç sahibinin kumaş tavanla uzaktan oynamasına olanak tanıyan bir Konfor Erişim özelliği de eklenmiş.

2021’in Mart ayında yollara çıkacak otomobilin motor seçenekleriyse metal tavanlı kardeşiyle ortak olacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!