Paul Yaffe tasarımı R 18 One Eight C ilgi çekti

Paul Yaffe tasarımı R 18 One Eight C ilgi çekti

BMW R 18 One Eight C, 1950’lerin Lead Sled tasarımından ilham alan Paul Yaffe imzalı one-off modeliyle dikkatleri üzerine çekti. Harley-Davidson custom motosikletlerden aşina olduğumuz bu tasarım dili, BMW’nin yeni müşteri kitlesine verdiği önemi vurguluyor. Alman motosiklet devi, R18 ile Amerika pazarına yönelik hamlelerine devam ediyor ve bu projeler BMW Motorrad tarafından destekleniyor.

R 18 One Eight C, BMW’nin 2020 yılında tanıttığı R18 modeli baz alınarak imal edildi. Büyük tekerlekli bagger tarzında bir yapı, 1950’lerin Mercury lead sled’lerini anımsatıyor. Büyük ön rüzgarlık, geniş yakıt tankı ve etkileyici çantalar dikkat çekiyor. 26 inçlik alüminyum ön jant, özel tasarlanmış çerçeve ve gidona entegre edilmiş. Ön çamurluk, orijinal R 18 rüzgarlığı üzerine yeniden tasarlanarak monte edilmiş.

Arka taraf da görsel ve mekanik değişikliklere uğradı. Havalı süspansiyon sistemi, çantaların altına gizlenmiş. BMW’nin büyük boxer motoru ise yeni ve özel egzoz sistemi ile güçlendirilmiş.

R 18 One Eight C, siyah rengi ve canlı kırmızı detaylarla oldukça iddialı gözüküyor. Motosiklet, İtalya’nın Verona kentindeki MBE Motosiklet Fuar’ında sergilendi ancak fuar sona erdikten sonra ne olacağı veya projenin maliyeti hakkında bilgi verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!