CADILLAC, 2023’TE WEC’E KATILACAK

CADILLAC, 2023’TE WEC’E KATILACAK

Cadillac, 2023’ten itibaren IMSA ve WEC’de yarışacağını resmen duyurdu. Amerikan markası, dördüncü nesil Cadillac V-Serisi prototipiyle yarışacak ve şirketin hedefi, Saatler süren Le Mans 24 saat yarışında genel klasman zaferi.

Cadillac ve ortakları, ortaya çıkan prototipin 2023 24 Saat Le Mans’ta zafer için bir yarışmacı haline gelmesine yardımcı olmak için markanın Amerikan dayanıklılık yarışındaki deneyimine güveniyor. 2021 edisyonunu geçtiğimiz Pazar günü sonlandıran söz konusu yarış, hem insan hem de makine için zorlu bir mücadele.

Cadillac, Automobile Club de l’Ouest (ACO) tarafından düzenlenen Dünya Dayanıklılık Şampiyonasında ve IMSA WeatherTech SportsCar Şampiyonasında yarışmak istiyor. IMSA, katılımcıların her iki seride de mücadele etmesine ve iki seri arasında kolayca geçiş yapmasına izin vermek için kurallarını WEC kurallarıyla uyumlu hale getirdi. Amaç, mümkün olduğunca çok sayıda üreticiyi dahil etmek.

Yeni LMDh sınıfı, dayanıklılık yarışlarının yeni en üst seviyesi. Kullanım için standartlaştırılmış bir şasinin yanı sıra özel bir hibrit güç aktarma organı olacak, ancak her otomobil temsil ettiği markayla olan bağlarını göstermek için benzersiz içten yanmalı motor ve ayırt edici gövde ile gelecek.

Cadillac’ın yeni yarış otomobili, Dallara ve GM Design arasındaki bir ortaklıktan gelecek. GM motoru inşa üretecek, Dallara ise gövdeyi, şasiyi ve yürüyen aksamı tedarik edecek. Ancak, onu yarış arabası formunda görmek için yaklaşık iki yıl beklememiz gerekecek.

Cadillac LMDh prototipinin katılacağı ilk yarış, Daytona’daki 2023 Rolex 24 Saat yarışı. Oradan, IMSA şampiyonasına ve WEC serisine geçecek ve zaferi kovalayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!