Bentley’in ilk elektrikli otomobili 2025’te tanıtılabilir.

Bentley, kendisinin bulunduğu seviyede tam elektrikli bir SUV yapmak yerine tam elektrikli bir ”sedan” yapma stratejisinin marka için daha doğru olduğunu düşünüyor. Üstelik Bentayga ile beklentileri karşılamış, satış rakamlarından memnun bir durumda olmasına rağmen! Bentley’in üreteceği sedanın normal sedanlardan biraz daha yüksek olacağı ve Jaguar I-Pace yüksekliğinde bir sedan olacağı da iddialar arasında bulunuyor. Bentley’in bu sıradışı tam elektrikli sedanında sunacağı menzil değeri ise 560-600 kilometre arasında olacakmış.

Konuyla ilgili Bentley CEO’su Adrian Hallmark’tan gelen açıklamaları aşağıda okuyabilirsiniz.

Adrian Hallmark: 2020’lerin ortasında bir elektrikli otomobil yapacaksak, bugünün otomobillerinden daha küçük veya aynı boyutta bir otomobil olması gerekiyor. Daha küçük otomobil, daha düşük bir fiyat segmenti anlamına geldiği için çok mantıklı bir seçenek olmayabilir. 2020’lerin ortalarında batarya teknolojisinin daha da gelişeceğini tahmin ediyoruz. Bu gelişmeler, bizim müşterilerimize sunmayı amaçladığımız 560-600 kilometre menzil değerlerini karşılayabilir. Bu menzil değerlerini müşterilerimize sunmak için aerodinami konusunda çok iyi otomobiller nasıl üretiriz ona bakmalıyız. Bugün bir GT ile saatte 330 kilometre hızla yol alabilirsiniz ancak bunu müşterilerimizin çok sık yapmadığını biliyoruz. Biz, hiçbir zaman hiper veya süper otomobil performansı ile tanımlanan bir marka olmadık. Bentley’in elektrikli otomobil üretme konusunda korkacak çok az konusu vardır. Aslında, elektrifikasyonun birçok yönü Bentley’yi tanımlayan şeydir. 

Katı halli piller hakkında da yorumlarda bulunun Hallmark, ”Tabii ki kullanılmaya başlandığında fiyat skalasının en üstünde yer alacaklar, ama Volkswagen Grubu’nda hangi marka bu maliyete katlanıp müşterilerini de bu maliyete katlanmaya ikna edebilir? Umarım Bentley bunun öncüsü olur ve olması da mantıklı görünüyor.”

Mevcut bütün modellerinin 2023 yılına kadar hibrit versiyonlarını sunmaya hazırlanan Bentley’de CEO Adrian Hallmark açıklamalarını daha önce de yaptığı gibi yine çok fantastik biz cümle ile bitirmiş. ”100 yıldır içten yanmalı motorları daha büyük ve daha güçlü hale getirmeye çalıştık. Önümüzdeki 10 yıl boyunca onları yok etmeye çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!