Elektrikli Kamyon Startup’ı Nikola, Sipariş toplamaya devam ediyor.

Elektrikli Kamyon Startup’ı Nikola, Sipariş toplamaya devam ediyor.

Nikola, tamamen elektrikli çöp kamyonlarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir atık imha şirketine satmak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Anlaşmada Nikola, Phoenix merkezli Republic Services’e 2.500 adet tamamen elektrikli çöp kamyonu sağlayacak ve daha sonraki bir tarihte 2.500 tane daha kamyonu şirkete teslim etmiş olacak. Republic Services, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci atık imha şirketi olarak öne çıkıyor ve bu nedenle de bu anlaşmanın Nikola için oldukça büyük bir değeri bulunuyor. Nikola, bu anlaşma ile daha önce hiç kimsenin girmeyi düşünmediği bir pazara da gireceğini de ilan etmiş oluyor.

Nikola’nın elektrikli çöp kamyonunun neye benzeyeceğini merak ediyorsanız yalnızca dijital ortamda yer alan tek bir görüntü karşınıza çıkıyor. Keskin tasarım öğeleriyle fütüristik görünümlü bir tasarıma sahip bu kamyon rakiplerine göre çok daha havalı görünüyor.

Nikola, tam elektrikli kamyonların 1.000 hp güce sahip olacağını ve hem yandan yüklemeli hem de önden yüklemeli konfigürasyonları içereceğini açıkladı. Kamyonlar, 720 kWh’lik bir batarya paketine sahip olabilir ve tek bir şarjla yaklaşık 241 kilometre yol katedebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!