Ferrari, 2035’e kadar içten yanmalı motorlara yatırım yapmaya devam edecek.

Ferrari, 2035’e kadar içten yanmalı motorlara yatırım yapmaya devam edecek.

Spor otomobil dünyasının en güçlü markası olan Ferrari, 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlara yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı. Yapılan açıklamanın adresi ise Ferrari CEO’Su Benedetto Vigna.

Elektrikli otomobil dönüşümünde en merak edilen konulardan birisi Ferrari, McLaren ve Lamborghini gibi süper spor otomobil üreticilerinin nasıl bir durum yaşayacağı. Büyük ve yüksek performanslı motorlara sahip otomobiller üreten bu şirketlerin elektrikli otomobil dönüşümüne nasıl yapacağı veya dönüşümde başarılı olup olamayacağı otomobil severler tarafından hala tartışılıyor. Bu markaların sadık müşterileri ise tahmin edeceğiniz gibi hala V12 ve V8 ünitelerin üretilmesini istiyor.

Bu konuyla ilgili soruları geçtiğimiz günlerde Ferrari CEO’su Benedetto Vigna cevapladı. Vigna, Ferrari’nin 2035’e kadar içten yanmalı motorlara yatırım yapmayı planladığını açıkladı. 2025 yılında ilk tam elektrikli spor otomobilini tanıtmaya hazırlanan Ferrari, içten yanmalı motorlarda hala yapılacak bir şeyler olduğunu düşündüğünü açıkladı. Vigna, ”2030 yılında karbon nötr bir şirket olmayı hedefliyoruz. İçten yanmalı motorlar konusunda da yapılacak çok şey var. E-yakıtın (sentetik yakıt) 2025 veya 2026’da benimseneceğini düşüyorum. Bu bizim için çok iyi bir gelişme olacak çünkü bir süper spor otomobili karbon nötr bir yakıtla çalıştırabilirsiniz. Ben bu ikisi çok uyumlu ve bizim gelecek stratejimizi de güçlendiriyor.” dedi.

Ancak Ferrari CEO’su Benedetto Vigna şirketin geliştirdiği veya geliştirmekte olduğu teknolojiler ile ilgili bir bir ayrıntı paylaşmadı. Vigna sadece şirketin Hibrit, tam elektrikli ve içten yanmalı otomobilleri piyasaya sürmeye devam edeceğini açıkladı. 2025’te tanıtılması beklenen ilk tam elektrikli Ferrari ile ilgili de bir ayrıntı açıklamayan Benedetto Vigna, sadece ”Benzersiz ve gerçek bir Ferrari olacak.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!