Aston Martin, 24 Mayıs’ta yeni nesil DB’yi tanıtacak.

Aston Martin, 24 Mayıs’ta yeni nesil DB’yi tanıtacak.

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, 24 mayısta yeni bir otomobil tanıtacağını tüm dünyaya duyurdu. ”Grand Tourer” otomobil denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Aston Martin’in yeni modelinin nasıl bir ürün olacağı tüm otomobil severler tarafından merak ediliyor.

Yeni modeliyle ilgili kısa bir bir video yayınlayan Aston Martin her zaman olduğundan daha iddialı bir şekilde bu otomobili tanıtmaya hazırlanıyor çünkü markanın iddiasına göre bu yeni model ”GT otomobilleri” sıkışmış normlarından kurtaracak ve GT otomobil dünyasını yeniden şekillendirecekmiş.

Videoyu dikkatli bir şekilde izlediğimizde otomobilin dış tasarımında diğer Aston Martin modellerine göre çok büyük bir farklılık göremiyoruz. Aston Martin’in Tasarımdan Sorumlu YK Başkan Yardımcısı Marek Reichman, yeni nesil DB’nin tasarımını diğer Aston modellerinden çok da farklılaştırmak istememiş gibi duruyor. Bunun yanında modelin yine çok şık göründüğünü de belirtmeliyiz. Marek Reichman, Aston Martin tasarımlarını şekillendirmeye başladıktan sonra Aston, kesinlikle dünyadaki en şık otomobil markalarından biri oldu.

Aston Martin’in paylaştığı videoda yeni otomobilin iç tasarımı ile ilgili de birkaç fotoğraf görebiliyoruz. İç tasarım tamamen yenilenmiş ve çok şık bir hale getirilmiş. Ufak bir vites seçici, konsolun içine gömülmüş orta ekran ve konsolun tam ortasına yerleştirilmiş motor çalıştırma butonu en dikkat çekici tasarım öğeleri olarak öne çıkıyor.

İddialara göre Aston Martin yeni otomobilinde Çift turbo V12 ve çift turbo V8 motorlarını kullanmaya devam edecek. Bunun yanında bir hibrit versiyonunda ileride ürün gamına eklenebileceği de iddialar arasında yer alıyor.

Yaklaşık iki hafta sonra Aston Martin’in yeni nesi DB’sini göreceğiz. Son olarak, yeni modelin isminin büyük bir ihtimalle DB12 olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!