İlk Üretim Rimac Nevera Üretim Hattından İndi

İlk Üretim Rimac Nevera Üretim Hattından İndi

Rimac, yakın zamanda montaj hattından çıkan 1 numaralı Nevera’nın üretim hattından detaylar paylaştı. #000 Şasi numaraları otomobil potansiyel müşterilere gösterilmek ve her türlü pazarlama çalışmalarında kullanılmak üzere Bugatti Rimac’ın mülkiyetinde kalacak.

Graphite Vertex jant rengi ve Sand Alcantara iç mekan ile Callisto Green renginde tamamlanan araç, geçtiğimiz ay ünlü Hill Climb’de yarıştığı Goodwood Festival of Speed’de de boy göstermişti.

Toplamda 150 adet ile sınırlı olan her Nevera, önceden tanımlanmış 36 farklı renk seçeneği ile benzersiz olacak. Bunların yanı sıra müşteriler, şirket içinde tasarlanmış çeşitli dış görünüm seçenekleri ve “muazzam renkli deriler, Alcantara, kontrast vurgular ve iç mekan için metal kaplama seçenekleriyle kendilerini daha fazla belirleme fırsatına sahip olacaklar. ”

Tamamlandıklarında elektrikli hiper otomobiller, şirketin Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dan Orta Doğu ve Asya’ya uzanan ve 25 bayiden oluşan küresel ağı aracılığıyla teslim edilecek. Yılda sadece 50 adet üretilecek ve üretimin ilk yılında bantlardan inecek otomobiller şimdiden tükendi. Bu da, yaklaşık 100 örneğin hala satın almak için hazır olduğu anlamına gelir.

Adını, Rimac’ın bulunduğu Hırvatistan kıyılarındaki beklenmedik Akdeniz yaz fırtınasından alan Nevera, “yeni nesil otomotiv performansının anahtarı” olarak yorumlanıyor. Hızlanma açısından gezegendeki en hızlı araçlardan bazılarını gölgede bırakıyor ve buna yalnızca Bugatti Chiron ve türevleri değil, aynı zamanda Tesla Model S Plaid de dahil.

Sıfırdan 100 km/s hıza yalnızca 1,85 saniyede, 0’dan 300 km/s hıza da 9,3 saniyede ulaşıyor ve maksimum 415 km/s hız yapabiliyor. Dört elektrik motoru, birleşik 1.887 hp güç ve 2.360 Nm tork üretiyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!