Bentley, Geri Dönüşüm Girişimi Sayesinde “Doğaya Net Sıfır Plastik” Statüsü Kazandı

Bentley, Geri Dönüşüm Girişimi Sayesinde “Doğaya Net Sıfır Plastik” Statüsü Kazandı

Güney Kutbu’ndaki eko-uzmanlar tarafından yapılan bir değerlendirmenin ardından Bentley, geri dönüşüm çabalarından dolayı “Net Zero Plastic to Nature” akreditasyonu ile ödüllendirildi.

Bu ödül, penguenlerin yaşadığı yer olan Güney Kutbu Organizasyonu tarafından verildi. İsviçre merkezli şirketteki ekip, Bentley’i net sıfır statüsünü kazanan ilk firma yapmadan önce plastik kullanımını ve küresel plastik ayak izini azaltma çabalarını değerlendirdi.

Değerlendirme, bayilerin yeni bir arabayı sahibine teslim etmeden hemen önce koruyucu plastik ambalajların imhasını nasıl ele aldığına rağmen, yapım sürecinin başlangıcında lojistik ve üretimde Bentley’nin plastik ambalajı nasıl kullandığına ilişkin bir araştırmayı içeriyordu. Ayrıca, artık büyük bir sorun olarak kabul edilen lastiklerden kaynaklanan mikro plastik emisyonları da hesaba kattı. Bentley ayrıca akreditasyonu güvence altına almak için Hindistan ve Tayland’da iki plastik atık toplama ve geri dönüşüm projesine yatırım yaptı.

“Gelen parçaları paketlemek için kullanılan baloncuklu naylon ve köpükten, araç koruma ve satış sonrası malzemelerde kullanılan kaporta kaplamaları ve shrink wrap işlemlerine kadar hiçbir taş çevrilmedi ve hızlı ve etkili değişiklikler yapabildik.” Bentley Motors Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Bosch, şunları söyledi:

Bosch, “Örneğin, giden ürünlerdeki plastik parça koruma miktarını 13 öğeden altıya indirdik” dedi. “Vinil tekerlek koruması ve silecek lastiği kapakları gibi gereksiz öğeleri kaldırarak, bir yılda giden paketleme operasyonlarımızdan 12 ton (26.500 lbs) plastiği kaldırdık ve arabalarımızı korumak için plastiğe hala ihtiyaç duyulan yerlerde bunu sağlıyoruz. mükemmel durumda gelir, minimaldir, hafiftir ve düşük CO2 etkisine sahiptir. Sahada taşınan ürünler için gereksiz paketlemeyi azaltmak gibi diğer önlemler, plastik shrink ambalaj atıklarını yüzde 86 oranında azalttı.”

Geri dönüşüm girişimleri, Bentley’in 2020’de duyurduğu ve şirketi 2030 yılına kadar uçtan uca karbon nötr hale getirmeyi hedefleyen Beyond100 stratejisinin bir parçası.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!