Ken Block Yeni Gündelik Otomobili Audi RS e-tron GT’sini Tanıttı

Ken Block Yeni Gündelik Otomobili Audi RS e-tron GT’sini Tanıttı

Geçen ay Ken Block, ünlü Dakar Rallisi sırasında Audi RS Q e-tron’la gazlama çıkarma fırsatı buldu ve buna kesinlikle bayıldı. Etkinlik sırasında aynı zamanda Audi Quattro A2 Group B Rally aracını da kullandı ve bu deneyimi “uzun bir süre unutmayacağım çılgın bir an” olarak tanımladı.

Bu deneyim, markadan eşit derecede güçlü bir şeye sahip olma iştahını açmış olabilir. İştahını azaltmak için de kendisine yeni bir RS e-tron GT edindi. Eylül 2021’de Ken Block, ilk tamamen elektrikli Gymkhana otomobili için Audi ile ortaklığını duyurdu. Ancak o kadarıyla yetinmediler ve birlikte Ken Block’un aynı zamanda günlük otomobili olacak Audi RS e-tron GT’yi hazırladılar.

Markaya olan sevgisinin kısa bir geçmişi ve çocukken ralliye ne kadar ilgi duyduğunu anlattığını düşünürsek, Amerikalı profesyonel sürücünün yeni otomobili için heyecanlı olmasına hak veriyoruz. Tamamen elektrikli, egzotik görünümlü, çok güçlü ve hızlı.

Tasarım sürecinden bahsederken 2000’li yılların başında tüm otomobillerini siyaha boyayarak “düz stil boya veya kaplama” yönüne gittiğini açıkladı ve yeni Quattro’su ile “beyaza dönüş” başladığını söyledi. Bu yüzden de yeni Audi’si için aynı rengi kullandı.

Ayrıca, otomobile sponsoru Toyo’dan lastikler ve yine işbirliği yaptığı Rotiform’dan özel jantlar taktı. Ancak karlı dağ bölgesinde yaşadığı için yakında kış lastiklerine geçeceğini de ekledi.

Ken Block ayrıca “şimdiye kadarki en hızlı Audi’lerden, en yüksek torklu Audi’den” birine sahip olmaktan gurur duyduğunu söylüyor. RS e-tron GT, sıfırdan 100 km/s hıza sadece 3,3 saniyede çıkıyor.

İç mekandan da bahsetmemiz gerekirse, dış boyasının aksine koyu bir renge sahip, süet direksiyon simidi ve orta konsolda ve gösterge panelinde karbon fiber eklentiler var. Koltuklar da siyah deri ile kaplı.

Block, yeni otomobilinin “benim, ailem ve Utah’ta her gün katıldığım tüm vahşi snowboard maceraları için mükemmel” olduğunu ekledi.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!